Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a tampon/betét használatát?

Figyelt kérdés
Kislányom van ,aki 10 éves lesz.Az anyukája egykor 11 éves korában menstruált először-elmondása szerint.Sajnos ő már nem magyarázhatja el neki a használatát.Én 31 vagyok,de amikor egyedül maradtam vele még az is zavart egy ideig,hogy én fürösztöm ott is,mert előtte anyja tette.Persze tervezem,hogy majd felvilágosítom egy-két év múlva,de így,hogy 10 éves,még korai lenne arról beszélni,viszont bármikor megeshet,hogy megjön neki.Az új párom meg még friss kapcsolat,még nem is találkoztak.
2010. máj. 14. 23:48
 1/5 anonim válasza:
100%

sztem ha te magad is zavarban vagy (ami azért érthetö) akkor kellene keresni olyan újságcikkeket vagy ilyen felvilágositó füzeteket amikben ezek le vannak irva, vagy esetleg megbizhato weblapok amiken leirják és ha még kérdése van akkor mond neki h nyugodtan fordulhat hozzád.


[link]


[link]


[link]


remélem ezeken az oldalakon találsz valami okosat :)

2010. máj. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Minden termékben van használati útmutató is. Először ezzel próbálkozzatok szerintem. Neki is olyan ciki lesz mint neked, ne aggódj. Hideg vér és normális beszéd szerintem csak így lehet.
2010. máj. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én emlékszem, mikor nekem először megjött, teljesen ki voltam borulva, úgy megijedtem, mert még egy betétet sem tudtam betenni. Szerintem mindkettőtöknek jobb és kevésbé kellemetlen, ha kinyomtatsz neki valami cikket ezekről, az interneten rengeteg van. Sőt, szerintem kifejezetten vannak lányoknak szóló kis "kézikönyvek", amit egy köyvesboltban be tudnál szerezni. Nálunk sosem volt úgymond szexuális felvilágosítás, mindent amit tudok tiniújságokból gyűjtöttem össze, és hidd el, szerintem többet tudok, mint amit anyáék át tudtak volna nekem adni, ráadásul nem éreztem cikinek a beszélgetést.
2010. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen a tamponokba/betétekbe van használati útmutató,most így hirtelen nemtudom hanyadikos lehet a lányok,de nekünk 6.ba volt külön lányoknak felfilágositás mit hogy tegyünk meg,hogy a tampon még nem javasolt meg ilyenek,szerintem ez már minden iskolában van.

Ott kapnak is majd ilyen csomagot is ami nagyon jól leírja!

Aztán 8.ba közösen a fiúkkal lesz a szexről is felvilágositás,persze ez van ahol csak arról szól,hogy védekkezz és kész van ahol pedig nagyon jól elmondanak mindent. :)

Elég valoszinű,hogy neki is elég kínos lenne erről beszélni,ha megjön neki gondolom úgyis szólni fog neked és majd megis kérdezheted,hogy hogy szeretne erről tudni??? :)

Engem nem zavart volna ha az apukám barátnője világositott vólna fel,főleg,hogy tudok erről a témáról is beszélni,azután meg a barátnőimmel úgyis megbeszélünk mindent szóval..

De hidd el ha oda kerül a helyzet akkor tudni fogod mit is tegyél.éS esetleg a jelenlegi párodnak a véleményét is kikérdezhetéd majd,hogy szerinte hogy is magyarázhatnád el?

De szerintem még lesz pár év amíg megjönn neki bár ki tudja.

Anyukámnak 10 évesen jött meg.

Nővéremnek 15 évesen

Nekem pedig 13 évesem (vagy 12)

2010. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom tudja-e a kislány, hogy a puncijában 2 lyuk is van. Ha nem tudja, mondd el neki, hogy az alsó lyukba kell dugni, úgy, ahogy a papírján le van írva. Nagyon fontos, hogy mindig tiszta kézzel nyúljon a puncijához!
2010. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!