Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászos félelmek! Help...

Nőgyógyászos félelmek! Help me! Milyen egy nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
Mivel nagyon rettegett témám természetesen néztem róla videót és utána olvastam, de nem nyugtatott meg, sőt... Nekem személyes tapasztalatok kellenek! Amennyi videót láttam, annyi különböző vizsgálat szerepelt bennük, volt ami mindben, volt amelyik csak egyben. Azért szeretnék elmenni, mert készülök lefeküdni a barátommal, ő is elmegy "fiú nődokihz", az is érdekelne ott mire lehet számitani. De térjünk vissza a saját félelmemre. Milyen vizsgálatok lesznek, hogyan zajlanak le, mennyire kellemetlenek és fájdalmasak, mit vizsgálnak velük? Részletes válaszoknak örülnék.

2017. ápr. 1. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a videonezegetessel csak ugy rapörögtel hogy nemigaz. Semmilyen vizsgalatok nincsenek amikre fel kene keszulni. Bemesz koszonsz leulsz. Kerdez par alap dolgot. Utolso menstruacio mikor volt. Ciklusod hany napos. Van-e panaszod. Ilyesmik. Csak beszelgetes, mindent mondj el mert semmi se ciki es az egeszsegedrol van szo.

A legkellemetlenebb de teljesen gyors es fajdalommentes resz mikor levetkozol derektol lefele es felulsz a vizsgalo szekre. Nezelodj kozben, gondolj ra mit fogsz vacsorazni v tokmindegy barmire. Matat kicsit, se jo se rossz erzes, kb fel perc az egesz es kesz. Lemaszhatsz, megtorlod magad esetleg es feloltozol.

Persze vannak egyeb vizsgalatok de azok csak akkor kellenek ha valami van pl terhesseg, betegseg gyanu, ilyesmi. Elsore nem lesz semmi extra. Ne parazz mert semmi ertelme, egy fogaszati vizsgalat ennel nagyobb macera szinte.

2017. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem felesleges nőgyógyászhoz menni csak azért, mert nemsokára szexelni fogsz. Elég akkor menni, ha már megvolt a szex, onnantól évente kell rákszűrésre menni.

20N

2017. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szex után is izgulni fogok, de azért köszönöm a tanácsot!
2017. ápr. 1. 21:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell csak a doki, ha a védekezést akarod megbeszélni vele. Fogamzásgátlót ír fel, vagy pedig más módon kell védekezzetek!
2017. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Keress nőt!
2017. ápr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én is utálok nőgyógyászhoz menni, tizenéves korom óta irtózok tőle, és emiatt elég későn, 22évesen mentem el először. Ahhoz képest, amennyire féltem tőle (nem a fájdalomtól vagy a vizsgálattól, hanem a szituácitól), igazából semmi az egész. Most sem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé nőgyógyászhoz menni, de az évi rákszűrésre mindig elmegyek, illetve voltak problémáim, ami miatt pár hónapon belül többször is kellett. Arra kell gondolni, hogy ő egy orvos, nem nagyon tudsz neki újat mutatni, minden nap sok-sok ilyet lát, neki ez olyan, mint a háziorvosnak az, hogy belenéz a torkodba. Érezni meg végképp nem nagyon lehet semmit, tehát maximum tényleg csak a szituáció kellemetlen, de rá fogsz jönni, hogy indokolatlan volt annyira tartani tőle. És nőhöz járok én is, valahogy sokkal komfortosabb nekem, és sokkal jobban meg is bízok benne. De voltam már férfinál is, ott se volt semmi különös.
2017. ápr. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
ja egyébként annyi, hogy bemész, valószínű leültet, van e panaszod, stb, aztán egy öltözőben levetkőzöl, célszerű hosszabb felsőben menni, hogy amíg az öltözőből kimész, ne érezd magad annyira meztelennek. Fel kell ülni a székbe, bedugja az ujját, közben a hasadat megnyomkodja, rákszűréshez betesz egy eszközt, amivel szétnyitja a hüvelyt, hogy kenetet tudjon venni egy fültisztító szerű valamivel. Ez abszolút fájdalommentes, én érezni se szoktam semmit, bár természetesen nem vagyok már szűz régóta, nem tudom ez mennyire befolyásolja, hogy mit érzel, mert én jóval a szüzességem elvesztése után voltam először nőgyógyásznál. Van a hüvelyi ultrahang, amit nekem csak akkor csináltak, amikor külön kértem, vagy olyan panaszom volt, amit indokolt volt megnézni azzal. Abban sincs semmi különös, egy hosszúkás eszköz, amit egy nagyon kicsit becsúsztat a hüvelybe, és megnézi vele a méhet, petefészket.. De ezt gondolom csak indokolt esetben alkalmazzák. Illetve az alaposabb orvosok megnézik a mellet is (nekem eddig ilyen csak egyszer volt)
2017. ápr. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
43%

"ő is elmegy fiú nődokihz"

Szerintem a szex ráér!

2017. ápr. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!