Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szokott lenni valakinek...

Szokott lenni valakinek hüvelygombája? Van rá valami jó krém, v kúp, v gyógyszer?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt lett hüvelygombám, akkor kaptam rá kúpot, elmúlt. Azóta is folyton előjön és kiderült, hogy a férjem fertőz meg. Elmentünk a dokihoz és mind a kettőnket kikezeltek. Viszont valószínüleg a párom fertőz meg, mert a tünetek nála jelennek meg elsőnek. Nem gondolom, hogy van valakije, csak bosszant,mert e miatt nekem is folyton előjön. Van valakinek valamilyen bevált gyógyszere, ami segítene jó darabig megszabadítani ettől a problémától?
2010. máj. 4. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tejsavas irrigálás hetente egyszer.
2010. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De hiába kezeled magad, a férjednél kellene megszüntetni. Kapott ő gombaölőt és antibiotikumot is?
2010. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
A párodat kell kikezelni. És mondjuk addig gumit kellene használni....
2010. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kapott antibiotikumot (már pontosan nem tudom mit) meg krémet is. El is mult, teljesen tünetmentesen, azután 2 hónap mulva megint előjött. Pedig annyira figyel a higéniára mégis folyton megjelenik nála.
2010. máj. 4. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek másik dokihoz, ha az eddigi nem tudja megoldani, és szerintem is addig használjatok gumit. Muszáj utánamenni, mert a kiújuló gomba nem csak kellemetlen, nagyobb bajt is okozhat.
2010. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikummal sz.art se értek. Ugyanis baktériumok ellen való, nem gomba ellen. Ráadásul az egész testben pusztítja a baktériumokat, beleértve a hüvelyt is - ahol a laktobacilusok élnek, és tartanák fenn az egészséges hüvelyflórát. Ha az antibiotikum ezeket kiirtja a hüvelyből, akkor naná, hogy elszaporodik ott a gomba, és még csak félre sem kell lépni hozzá, gomba ugyanis a teljesen egészséges hüvelyben is van, csak elenyésző mennyiségben.


Ezért írtam a tejsavas irrigálást, az ugyanis visszatelepíti a tejsav(lakto)bacilusokat.


Első voltam.

2010. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam antibiotikumot, nekünk ugyanis az segített. (gombák ÉS baktériumok ellen jó az amit kaptunk). A tejsavas irrigálás régebben nekem például teljesen tönkretette a hüvelyflórámat, ráadásul a nőgyógyászom kifejezetten nem javasolta nekem. Mindenki máshogy reagál bizonyos szerekre, de az biztos, hogy hiába tisztítod magad, ha a férjednél nem szűnik meg, ez nem megoldás.
2010. máj. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne nevess ki,de ha valaki cukorbeteg,annál is szokott előfordulni,hogy állandóan gombásodik.Ha nincsen ilyen probléma,akkor használjatok canesten combit,a páros meg a krémmel kenje magát pár napig.

2010. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!