Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől viszket, és mi ez a...

Mitől viszket, és mi ez a fehér anyag?

Figyelt kérdés
Néhány napja viszket ott lent, és amikor (hát jó, most mit tegyek, nem tudom megállni...) megvakarom, akkor ilyen fehér anyag marad az ujjamon. Talán leginkább a zselés állag írja körül, de még az sem igazán. És nem olyan sok, illetve nem látszik semmi. Ha ez számít, még szűz vagyok, ilyen közfürdőben nem voltam, közvécén deszkára nem ülök rá, szóval nem tudom, honnan szedhettem össze. De mi lehet ez? És van rá valami házi praktika, vagy vmi a patikából? Köszönöm a segítséget!
2010. máj. 3. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Be is van pirosodva? Ha gyakorlatilag egyfolytában viszket nagyon, és nemcsak hetente egyszer aíg oda nem nyúlsz, akkor valószínű gombád van. Ha gondolod próbáld ki a Caneste kombit (3 tabletta van benne amit fel kell helyezni a hüvelybe, plusz kenőcs amivel kint kell kenni), de ez nem mindenkinek hat. Tanácsosabb lenne elmenni nőgyógyászhoz, mert azzal a gyógyszerrel, amit ő felír, tuti, hogy elmúlik.


Egyébként ehhez az is elég, ha megfogsz egy kilincset, aztán wc úgy érinted oda a papírt. Ezt marha könnyen el lehet kapni sajnos, tehát ez nem szégyen.

2010. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Azt nem sikerült nagyon megállapítanom, hogy piros-e, mert szerintem máskor is ilyen színe van. Az a baj, hogy rohadtul félek itthon szólni, hogy hát ez van, és orvos kéne, mert erről még úgy sosem beszéltünk... A Canesten drága? Mert először inkább kipróbálom azt.

2010. máj. 3. 09:42
 3/11 anonim válasza:

Szia!

Szerintem ez gomba lehet.A szervezeted is tudja termelni.

Esetleg vegyél a gy.tárban Canestent,vagy menj el nőgyógyászhoz.

2010. máj. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem állandóan viszket, csak vécézés után nem túl jó érzés kitrölni.
2010. máj. 3. 09:43
 5/11 anonim válasza:
A Canesten 1000 és 2000 körül mozog.
2010. máj. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De csak kívül, vagy úgy érzed hogy belül a hüvelyed is viszket?


A Canesten kombi 2215 ft, amiben van 3 hüvelytabletta meg egy kenőcs. Csak a hüvelytabletta 1685, simán magában a kenőcs 1051 ft. Szóval szerintem drága...


Megértem a helyzetedet, én is voltam így korábban... De a legjobb megoldás akkor is a nőgyógyász lenne, mert általában az a gyógyszer amit felír olcsóbb és hatásosabb, mint a Canesten.


Nem is kell ezt megbeszélned senkivel, ha nem akarod. Felhívod az SZTK-t, kérsz időpontot, aztán elmész szépen egyedül vagy egy barátnőddel. A vizsgálat maga 5 perc. Szerintem szánj rá ennyit, mindenképpen jobban jössz ki így. Sok sikert!

2010. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még mindig az első vagyok. :)


Amit nekem az orvos szokott felírni, az a Pimafucin. Ez mindig hatott, szintén 3 darabos és 700 ft, valami támogatással csak 550 körüli és tuti hatásos. De ezt csak vényre adhatják ki.


Szóval érezhető a különbség, és ha nem is jön be neked a Canesten akkor ott vagy, hogy csaknem 3000 ft-ba volt a kezelésed úgy, hogy megoldható lett volna 700-ból is.

2010. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi, még mindig! :)

Akkor szerintem elmegyek egyedül az SZTK-ba, mert megkérdezni itthon tuti nem fogom. De nem lesz az úgy gáz, hogy egyedül? Szal csak felhívom, időpont, odamegyek, vizsgálat, és ennyi? És itt valami kerületihez kell bejelentkezni?

Amúgy igen, belül is viszket...

2010. máj. 3. 10:00
 9/11 anonim ***** válasza:
canesten helyett doki, és kapsz gyógyszert, kenőcsöt és hüvelykúpot...mivel nem biztos hogy gomba (bár valószínű)
2010. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát telefonálsz a kórházba, ami a közeletekben van. Nálunk a kartonozóban kell időpontot kérni. Megmondják hanyas szoba. Az adott időpontban odamész, mondják a neved. Bemész, elmondod mi a baj, leveszed a nadrágot és a bugyit, megvizsgál, felöltözöl, addig ő írja a gyógyszert. És viszlát. Ha zavarban éreznéd magad, vegyél fel egy hosszabb felsőt, ami kicsit takar.


De ne aggódj, nem lesz vészes. :)

2010. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!