Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni hogy ne...

Mit lehet tenni hogy ne fázzak fel?

Figyelt kérdés

Nemrég lett munkám, de a hely ahol dolgozom 2 teremből áll, az egyik kb semennyire nincs fűtve és ki kell menni az utcára hogy az egyikből a másikba átmenj, szóval a fűtetlenben leülni felér egy kinti pad melegségével ami a mostani 10 fokokat nézve gáz. Reggel felvettem egy rövidnacit (lecágott szárú leggings), arra rá egy termo-polár vastagabb leggingset, abba beletűrtem egy csípőig lehúzott trikót, arra rá egy derékmelegítő és arra rá egy farmer és mégis felfáztam, tőzegáfonyát is elkezdtem szedni de egyszerűen nem tudok elég réteget felvenni hogy ne legyen hideg, mit tehetnék még?

A másik fura hogy itthon viszont jól vagyok, hazaérek, elmegyek wc-re, iszok egy teát, semmi baj, reggel bemegyek, átmegyek a fűtetlen részre és kezdődik, ami még furább hogy délután a buszon egy pillanatra elbóbsikoltam és mikor felébredtem alig éreztem valami felfázás félét, akkor az is ehet hogy csak fejben van nekem ez a dolog? Próbálok nem rá figyelni de annyiszor felfáztam már az elmúlt években hogy legszívesebben a falnak mennék mikor újra és újra kijön.


2016. okt. 5. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
sok sok C vitamint szedj, napi 1000 mg mehet ilyenkor azt hiszem. Meg lábad ha fázik, 2 zokni. Nyakadra sál ha fázik. 2 női "boxer" is mehet, ha fázol nagyon ülés közben. Sokat használtam a fázol szót, de nem baj :D
2016. okt. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"felfázás" húgyúti bakteriális fertőzés, sok köze nincs a hideghez

a bacik utálják a savas pH-t, vagyis megelőzésnek C-Vitamin nagy mennyiségben (min 2-3 g/ nap), az aszkorbinsav ugyanis vízben oldódik és savasítja a vizeletet, mivel a felesleg kiürül - emellett sok víz

2016. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó jól írta. A felfázás, egy szülők általi ne ülj a hidegre mert felfázol dologból ered. Igy sokan azt hiszik, hogy a hideg ellen kell védekezni, nem pedig a baktériumok ellen.

A rendszeres felfázás gyakori nőknél, általában a megelőzés, sok C-vitamin, tőzegáfonya tabletta vagy ital (vörösáfonya), sok folyadék és nem szabad sokáig visszatartani a vízeletet, mert így a hólyagban könnyebben felgyülemlik a baktérium. Figyelj a higiéniára.

Ha ennek ellenére gyakran betegszel meg, akkor orvos elküld részletesebb kivizsgálásra.

2016. okt. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindig ilyen hideggel érintkezés után fáztam fel, akkor lehet csak bebeszélem magamnak annyira hogy tényleg megbetegszem?

A higiéniával nincs gond, vettem be Walurinal Max-ot, ma már sokkal jobb volt.

2016. okt. 6. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!