Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire kell aggódni fiatalon...

Mennyire kell aggódni fiatalon a nőgyógyászati betegségek, rák miatt?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Nagymamáim sokszor betegeskedtek, egyiknek mell daganata, petefészek rákja másiknak daganata volt. Pár éve nekem is volt ciszta műtétem.

Rendszeres nemi életet élek, nagyon vigyázok magamra.

Azt szeretném tudni, mennyire kell aggódni ennyi idősen a női betegségek, rák miatt?



2016. aug. 24. 01:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalon vajmi kevéssé kell. Ezek a betegségek az idősebb korosztályt sújtják inkább, mindamellett a rák örökletes volta nem bizonyított, a kutatók még csak most kezdik megérteni a ráksejtek működését.

Fiatalkorban legtöbbször leukémia, Hodgkin-kór, és ilyen jellegű rákok fordulnak elő, viszont ezek egyformán érintik mind a két nemet.

Remélem egy pindurkát meg tudtalak nyugtatni :) :P

2016. aug. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Menj el evente mehnyak-rakszuresre, hasznaljatok ovszert a hpv megelozesere. Mellrakot lehet kapni 21 evesen is (baratnom a szules utan kapta, 8 honap mulva mar arva volt a fia), szoval onvizsgalat havonta, modszereket talalsz a neten.

Ne rettegj a raktol, de, miutan genetikailag "hoztad" a hajlamot, ezert fokozottan figyelj a szurovizsgalatokra, menj el mindig, ne sunnyogd el a nogyogyaszt sem.

2016. aug. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!