Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik hogy valaki soha nem...

Létezik hogy valaki soha nem menstruál? 19/ L többi lent

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok 16 éves korom óta járok nőgyógyászhoz. Ultrahang 2 szer, hüvelyi vizsgálat is volt, hormon vizsgálat már számtalanszor volt először norcolutot és clostybegitet szedtem és a hatására csak egyszer megjött aztán nem jott meg magától megcsináltam még egy kúrát ugyanazzal az eredménnyel aztán fogamzásgátlót szedtem 3 hónapig mindig időre megjött minden rendben volt, tehát az orvos szerint is szervi bajom nincsen mert gyógyszer hatására megjött és rendben lefolyt a menstruáció most gyógyszer nélkül már másodjára kellett volna megjönnie de nem történt semmi az első alkalomkor volt egy kis pecsételő de nagyon kevés. Most nem tudom mit tegyek mert orvoshoz bizonyos okokból egy ideig nem mehetek de mégis borzasztóan zavar ez és tanácsra van szükségem ha valaki akinek hasonló problémája volt bár tudom ritka kérem irjon sokat segítene, de persze mások tanácsa is fontos lenne, az értelmes válaszokat előre köszönöm!!
2010. ápr. 20. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Nekem sincs peteérésem, de nekem PCOS miatt. Ha neked is ilyen bajod lenne, az látszott volna az UH-n és a hormonvizsgálatból is. Az orvos nem mondott semmit?
2010. ápr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A hormon vizsgálat minden alkalommal az orvos szavaival tökéletesebb nem is lehetett volna, ultrahangon is a legmegfelelőbbek az eredményeim, hüvelyi vizsgálaton pedig annyi rendellenesség volt hogy az átlagnál vastagabb volt a szűzhártyám és szűkebb a hüvelyem, de ezt elméletben "kikezelte". Az orvosok soha nem mondanak semmit hogy mitől lehet vagy mire számítsak csak kiirják a következő gyógyszert. Utána néztem a neten és elvileg legközelebb vagy az az utáni alaklommal már méh és hastükrözésre kell számitanom mert elvileg ez a protokol. Ráadásul egy ideig biztositás gondok miatt orvoshoz sem mehetek ezért nem tudom mit tegyek.
2010. ápr. 21. 18:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát látatlanban arra tippeltem volna, hogy a vér nem megfelelő helyre folyik, tehát a szervezetben marad. Viszont mivel írtad, hogy semmilyen vizsgálat nem utalt szervi gondra, így nincs tippem. Mióta nem jött meg?

Nem lehet, hogy csak késik.. bár tudom, igazán, magától még nem volt, de talán várnod kéne, nem? Nem mindenkinél áll be rendszeresre, illetve lehet, hogy sokat stresszelsz a dolgon. Felejtsd el, legalább addig amíg nem tudsz újra orvoshoz menni.

Tudom, hogy butaságnak hangzik, főleg 19 évesen, de a legjobb amit tehetsz, hogy vársz, és nem stresszelsz.

Az biztos, hogy a hormonjaiddal nincsen gond? Nem lehet, hogy túl alacsony a hormonháztartásod? Ez az egyetlen, amire tippelni tudnék, mert azt írtad, gyógyszer hatására megjött.

2010. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem, kéne másik dokit keress
2010. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
foggátló utén senkise várja h a menzesze pontosan fog megjönni. azuitán még eléggé összevissza jön meg és kell egykis idő míg helyreáll. na én aztmondom h várjál vele, legalább 3-4-5-6 hónap kell míg a szervezeted felveszi a saját ritmusét.
2010. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat, a hormonjaimmal nem volt gond mindig tökéletes eredményeim voltak, most mindenképpen várok és megpróbálok nem stresszelni rajta. köszi mégegyszer
2010. ápr. 23. 01:08
 7/12 A kérdező kommentje:
jah és 2 hónapja nem jött meg :(
2010. ápr. 23. 01:10
 8/12 anonim válasza:

én is csak azt tudom mondani mint a fentiek, h várnod kell,

nekem igaz gyógyszerek mijatt, de elkezdtett rendszertelen lenni, aztán kb egy évig nem jött meg.

aztán abbahagytam annak a gyógyszernek a szedését,ami bezavart, és kicsivel több mint félévvel később( most) jött meg.. idő kell h a szervezeted beálljon a normális kerékvágásba

2010. ápr. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A kolléganőm =friss diplomás) egyéb nőgyógyászati problémák miatt orvostól orvosig járt. Szegény, eléggé maga alatt volt a nőgyógyászati problémái miat, amit nem tudott egyedül megoldani(anyukája 3 éves korában meghalt, 3 bátyja van és apukája nyugalmazott katona). Szóval, nő nincs a családban.

Kissé foghegyről elmondta a problémáit. Az én nőgyógyászom, bár onkológus nőgyógyász, de nagyon jó doki, és emberként áll minden pácienshez. Felhívtam, hogy fogadná-e a kis kolleganőmet, és persze igent mondott. Elkísértem, és másnap,mintha kicserélték volna. Neki is voltak problémái a mensesével, hol megjött, hol 4-5 hónapig semmi (pedig már 22 éves!), de meg tudták oldani a problémát, és most már jól érzi magárt a bőrében.

Ha esetleg pesti vagy, és érdekelne, meg tudom adni(privátban) az orvos elérhetőségét.


Minden jót!

2010. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget már ez sokat segít hogy tanácsokat adtok. Várok még és amennyiben a sajátorvosom nem lép semmit keresek másikat. Sajnos debreceni vagyok így nem tudnék elmenni ahoz az orvoshoz akit ajánlanál. Mégegyszer nagyon köszönök mindent a kérdést fent hagyom és ha talán beszéltek olyannal akinek hasonló problémája van irányitsátok ide hátha tudunk tapasztalatot cserélni.
2010. ápr. 23. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!