Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ajánlatos tampont használni?

Ajánlatos tampont használni?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok szűz.A napokban fog megjönni,viszont nem szeretném kihagyni a medencében való fürdést.A tampont csak a fürdés idejére használnám,mert semmi bajom egyenlőre a betéttel.De nagyon ódzkodom a tampon használatától.Nem tudom,hogy kell felhelyezni,meg meddig?

Nagyon nemszeretnék turkálni magamban(már elnézést a kifejezésért).Én tipikusan az az ember vagyok aki a legkisebb dolgon is beparázik.Úgyhogy nemtudom mit tegyek.Mert olyat is halottam,hogy aki szűz annak nem ajánlják.Amugy 5-6 napig tart,de az 1-2 ban erős harmadik napján kevesebb,és az 5-6-ok napon már csak barnás.Ha ez valamiért is fontos éve van meg,és már három hónapja ugyanakkor jön meg 1-2 nap eltéréssel.Előre is köszönöm minden válaszolonak. :)



2016. júl. 27. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni aplikátoros tampont, akkor nem kell "matatnod magadban". Nyugodtan használhatod.
2016. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem is kell kihagyni a medencézést.Nyugodtan használj tampont ilyenkor,de abból is a 'mini' tampont.Ha kijössz a medencéből rögtön cseréld.A felhelyezést gyakorold még a fürdés előtti napokban.Addig rakd fel,míg érzed,hogy nem nyom ott belül.

2016. júl. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat:

Első:Kipróbálnám de annak a felhelyezését meg végkébb nemtudom.

Második:Köszönöm a válaszodat itt mind a felhelyezésről van szó nem akarok semmit megsérteni,és az sem lenne jó ha bennem maradna.


Anyukámat nem zavarná csak ő nem szereti és így nemsokat tudna segiteni.

2016. júl. 27. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Mini ob tampont vegyél, ami silk touch borítású, az még könnyebben felcsúszik. A dobozában van egy használati utasítás ábrával és szöveggel, azt olvasd el, értelmezd. Fogod a tampont, kibontod. A zsinórt kihúzod, picit megrángatod, hogy nem-e rosszul van belevarrva (nálam ilyen még sose volt, és anyánál se, pedig ő évtizedek óta használ). Szépen fel kell tolni hátrafelé (nem felfelé). A zsinórt én azzal a kezemmel szoktam fogni, amelyik szabad. A másikkal tolom fel a tampont. Addig tolom, hogy az ujjam teljesen felnyomom a tampon után, mert akkor nem érződik, hogy fent van, és kényelmes. Tartják az izmok, kicsúszni nem fog. Vízbe menetel előtt tedd fel, és akkor cseréld, amikor kijössz.

19L

2016. júl. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló:Köszönöm sokat segített,de nem fáj a kiszedése?És ha nem tudnám kiszedni mitcsináljak?
2016. júl. 28. 00:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha megtelik, akkor tudod kivenni, mert akkor kicsúszik. De legkésőbb 6-8 óra után ki kell venni. Nem dagad meg túl nagyra, és ha csúszik, nem fáj.

Ha nem tudod kivenni, mert elszakad a madzag (bár ez baromi ritka), vagy eltűnik a madzag (esetleg felnyomtad azt is), akkor guggolni kell, és nyomni, akkor lejjebb fog csúszni. De nálam se maradt még fenn soha, ahhoz nagyon bénának kell lenni.

19L

2016. júl. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szintén tamponhasználó vagyok, 8 éve, a harmadik havim után tértem rá át. Jó trükk, hogy pisiléskor odaszorítod a papírt a hüvelyedhez, és azon látszik a vérfolt akkor is, ha még nincs annyira teli hogy átfollyon rajta, így megelőzhető a baleset. Tisztaságival használom éjszaka is (rakok ébreztőt és felkelek), soha semmilyen problémám nem volt ebből, nem is tudom mi lenne velem nélküle. Sok sikert! 22/L
2016. júl. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elsőre én is tartottam kissé a tampon használatától (szerintem ezzel így vagyunk a legtöbben), de a harmadik próbálkozásra már sikerült és azóta is mindig könnyen megy. Nekem egyébként először fekve sikerült, majd pedig úgy, ha egyik lábamat felraktam a wc-re. Próbálkozz te is több pózzal. Hát, hogy meddig kell, arra mindig azt mondják, hogy addig, amíg nem érzed és ez így is van, de először azért nehéz ebből kiindulva feltenni. Nekem kb. a mutató ujjam háromnegyede szokott bent lenni, míg kényelmesen feltolom, de valakinek pl. az egész. A lényeg, hogy lazulj el. Nekem egyébként a kihúzás volt maga, amit meg kellet szoknom, sosem fájt, de egy picit a mai napig fura. Én is úgy kezdtem, hogy csak strandra akartam, de annyira megszerettem, hogy maradtam a tamponnál. Én annyit tanácsolnék még, hogy először ne élesben próbáld ki (ha strandra mentek), hanem gyakorolgasd, mert nem biztos, hogy rögtön menni fog. A legfontosabb tényleg az, hogy rögtön cseréld, miután kijöttél a vízből. Sok sikert!:)
2016. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,de még várok vele,még kicsit érek hozzá!Amugy mégsem medencézünk.Kilyukadt.A sors is úgy akarta,hogy várjak vele.
2016. júl. 28. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!