Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Keressek fel ezért nőgyógyászt?

Keressek fel ezért nőgyógyászt?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 9,5 éve menstruálok. Az utóbbi időben nagyon lerövidült a menzeszem, pontosabban csak az aktív vérzés. Konkrétan 1,5-2 napig vérzek, utána még 5 napig van barnázás. Régebben még a 4. napon is volt vérzés.

Aggódok, hogy ez a rövid menzesz valami problémára utal.

Ilyesmivel fordulhatok nőgyógyászhoz? (Még sosem voltam)


2016. júl. 11. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Ennyi idősen már amúgy se ártana évente rákszűrésre menni. Én biztosan mennék, plusz akkor már ezt is megemlíteném.

19L

2016. júl. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt fordulhatsz,másrészt jó lenne minimum évente szűretni magad.
2016. júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem artana . Nalam progeszreron hiany volt ekkor a hibas. Gyogyszer nelkul gyerekem sem lehetne, nem tapadna meg a pici! Idoben kezeltesd ki magad. Es rakszuresre is ideje lett volna elmenni mar 17-18eves korod korul !
2016. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen, 18felett amúgy is érdemes évente járni szűrésre akár van valakid akár nincs, de ezt ki kell vizsgálni, valamilyen hormonzavar lesz.
2016. júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22%

Nem kell 18 felett évente szűretni magad, ez egy tévhit.

23 évtől ajánlott a rendszeres szűrés, illetve a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel.

2016. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!