Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség! Tampon bajban...

Segítség! Tampon bajban vagyok! Hogy? Hova?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és már a menstruációm is furcsán jött meg, ugyanis 3 hónap kihagyás után jelentkezett újra, most eddig egy hónap kihagyásnál tartunk, eddig 2-szer jött már meg. Ha megint 3 hónapig nem jön meg akkor átvészeljük a menstruációt de ha nem, akkor pont a Balatoni táborban fog megjönni, és ugye szeretnék fürödni is de azt csak tamponnal szabad. Segítsetek léci és magyarázzátok el higy mit hogyan csináljak, meg ha tudjátok hogy mitől van ez a 3 hónap kihagyás akkor azt is mondjátok el léci mert szerintem ez nem normális :(

2016. jún. 30. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Nincs anyukád??????
2016. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
A kihagyás nálad normális mivel ,,nemrég kezdődött" és ez neked még be fog állni.Szóval szerintem mini tamponnal kezd.A Libresse Mini betétet ajánlom.
2016. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Üsd be a googleba hogy tamponhasználat és ott lesz hogy Kamasz Panasz honlap azt olvasd el.Amúgy megkérdezheted anyukádat vagy egy felnőttet akiben megbízol.
2016. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
A te korodban ilyen volt nekem is. Kb 16 évesen állt be. Tényleg olvasd el az ajánlatot. A legjobb, ha ülve (vagy állva) az egyik lábad felteszed, így ellazulnak az izmok, plusz ezt te is tudod akaratlagosan szabályozni. Minimum 2 ujjperc mélyen kell bent lennie, és nem szabad érezned. Ha érzed, nincs bent eléggé. Ne aggódj, menni fog.
2016. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

És gondolom mondani sem kell, hogy legyen a lehető legtisztább a kezed!

Az akár több hónap kihagyások a te korodban még teljesen normálisak, ha 16 éves korodig sem áll be, akkor ráérsz majd emiatt aggódni.

2016. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van anyukám, de küldföldön dolgozik, alog beszélek vele, köszönöm a válaszokat :)
2016. júl. 2. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy hónapokig kimarad. Nekem 11 évesen jött meg először, 2 napig tartott, majd legközelebb 2 ÉV MÚLVA, 13 éves koromba és akkor is össze-vissza volt kb 1-1,5 évig.

Amúgy tampon berakásakor LE NE ÜLJ!!! Úgy nem megy be és rohadtul fájna. Állj kisterpeszbe, a mini-tampont illeszd oda, ahova kell és óvatosan a mutató- vagy középső ujjaddal told fel. Kb "ütközésig" kell nyomni, de azt majd úgyis érezni fogod, mikor van jó helyen. Amúgy a kivételnél pedig majd figyelj arra, hogy ha még nem tellett meg, akkor fájhat, ahogy kihúzod, mert a száraz tampon kidörzsölheti a hüvelyfalad

2016. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen korai és rendszertelen menstruációnál még nem lehet megmondani, hogy mikor fog megjönni.

Gondolom nem egy hónapot leszel a Balatonon.

Olvass utána, hogy higyan is kell használni, de a dobozában is van használati utasítás. Röviden, egyszerűen, de elmond mindent, amit pillanatnyilag tudnod kell.

Minden esetre vigyél magaddal tampont (minit), mert sose tudni, de egyáltalán nem biztos, hogy pont meg fog jönni.

2016. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!