Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet a tampon miatt hüvelygom...

Lehet a tampon miatt hüvelygombám?

Figyelt kérdés
Menstruáció után azonnal jelentkezik, nem viszket viszont bő folyásom van és a hüvelybemenetem kicsit fáj. Mivel mindig menstruáció után jelentkezik, gyanítom a tamponhoz lehet köze, mert amikor szinte végig betétet használok, nem szokott ilyen problémám lenni. Természetesen mosok kezet mielőtt felhelyezem a tampont és 2 órától tovább nincs fent egy tampon.
2016. máj. 27. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem a tampontól. A nemi szerveket csak tiszta vízzel mosd, semmilyen szappant, vagy nedves törlőkendőt ne használj. Menj el orvoshoz, kapsz krémet tőle.
2016. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2 órától tovább nincs fent egy tampon-írod. Ez azért baj, mert nem szívja meg magát rendesen és mikor kihúzod, szépen felkaristolja a hüvelyfalat és teret enged a fertőzéseknek. Az első napokban használj nyugodtan tampont, de fent hagyhatod akár 4-6 órát, lényeg, hogy ne szárazon húzd ki.Az utolsó napokban pedig betét. Ha elmúlt, pár napig tegyél fel Silver Q hüvelytablettát.
2016. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy lehet. A tampon felboríthatja a hüvelyflórád, innen egyenes az út a begombásodáshoz.
2016. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Addig legyen fent, amíg meg nem telik, de maximum 6-8 órát. Ha idő előtt veszed ki, felsérti a hüvely falát, és így könnyen kialakulhat fertőzés.

19L

2016. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 óra után ha kihúzod, akkor ne csodálkozz. Szárazon kihúzod, aztán fertőzést kapsz.
2016. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem gomba amúgy. Annál túrós a folyás és viszket, büdös. A szárazon kihúzás miatt van. Kidörzsöli a hüvelybemenetedet, 4-6-8órát lehet bent, várd meg amíg megtelik! A bővebb folyás menzesz után amúgy normális, mert tisztul a hüvely, nekem is több van.
2016. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem ez csak azért furcsa mert ez idén kezdődött, előtte is tampont használtam és nem voltak ilyen problémáim. Van amikor nem csak 2 óráig hagyom fent, de főleg eleinte cserélgetem ilyen sűrűn amikor még erős a vérzés. Igazatok lehet, hogy ez nem hüvelygomba mert nem viszket meg a folyásom sem túrós és büdös. Kipróbálom hogy eleinte amikor erős a vérzés akkor tampont használok, amikor gyengül akkor pedig betétet.
2016. máj. 28. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!