Menstruacio szuzesseg elvesztes utan?
Mint minden fizikai behatás, akár egy sérülés, stressz, megfázás bármi ami történik vele, akár egy bizonyos étel elfogyasztása is, amit addig nem ettél okozhat ilyesmit.
A szüzesség elvesztése, mivel rendszerint egy sérüléssel, traumával jár (még ha nem is tarjuk annak) simán képes arra, hogy a tested ez miatt megváltoztassa a női nemi hormon termelést, ami viszont szabályozza a ciklusod. Van akinek ez azt jelenti hogy kimarad, vagy késik, van akinek meg rákezd másnap. De előfordulhat ez olyan nőknél is, akik már rég túl vannak az elsőn, csak valamiért régen nem voltak senkivel. Az izgalom, az esetleges új partner, a félelem, esetleg egy felfázás vagy bármi miatt előfordulhat az, hogy nem lesz szabályos, vagy kimarad, vagy felgyorsul a ciklus. Ha még idegeskedsz is ez miatt akkor meg még egy lapáttal is ráteszel.
Egyébként pedig a nemi élet elkezdése előtt, azaz az első alkalom előtt nem ártott volna elmenni egy nődokihoz. De utána mindenképp ajánlott, részben azért, mert hogy biztos lehess benne, hogy minden a legnagyobb rendben van, nem árt ha megnéz a doki. Amíg szűz vagy nem végezhet el egy csomó olyan vizsgálatot, amit másként nem lehet csak ha ott bent is megvizsgál. De a legfőbb, meg tudja nézni ha valamit nem tartasz jónak, hogy az most gond vagy természetes dolog, és kérdezhetsz tőle bátran ha valamit nem értesz, hiszen ez a dolga azon kívül hogy vizsgálgasson, hogy elmagyarázza ha valamit nem értesz, és ha kell megtaláljátok a számodra megfelelő megoldásokat a gondodra, amennyiben ez orvosi vagy testi ok.
Nincs mit. Szívesen.
Egy a lényeg 1-2 hét késés biztosan nem lehet gond ilyenkor. Ha már mondjuk 2-3 hónapig kimarad és nem terhesség miatt, az már nagyobb problémára utal. Ugyan így ha valaki utána rendszeresen vérzik és semmi nem indokolja, vagy az aktustól függetlenül is több napon át fájdalmas és hasonlók.
A menstruációról sokan elfelejtik, hogy azt nem egy atomóra működteti ami bekapcsol tizenéves korban és működik amíg le nem merül benne az elem, sőt még az általunk értelmezett napoknak vagy időnek se sok köze van hozzá. Az egész nem más, mint a testben termelődő hormonok hatása, azoké amik szabályozzák azt mikor eshetsz teherbe és mikor nem. És mint ilyen élettani szabályozó vegyület, mindig annyi és olyan termelődik a szervezetben amennyire szükség van. Amikor a test beteg vagy megsérül és a szervezet úgy gondolja, hogy most nem tudna egy új életet létrehozni, csökkenti azoknak a hormonoknak a termelését, ami a peteérést elindítja. Ha ez csökken nem lesz peteérés, következésképpen az hatással lesz a ciklusra is. És hasonló apró dolgok ezek. Mint mindennek itt is van oka és következménye. Ennyi a nagy titok. Ebből következik az is, hogy ha valamit valamiért nem tartasz normálisnak akkor el kell menni orvoshoz aki tanulta ezeket a dolgokat és ismeri hogyan működnek vagy hogyan kellene működniük, következésképpen sokkal biztosabban meg tudja állapítani és el is tudja magyarázni, hogy mi, miért történt és ha kell be tud avatkozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!