Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 30 éves vagyok, a nőgyógyász...

30 éves vagyok, a nőgyógyász szerint felesleges a rákszűrés. Miért?

Figyelt kérdés

2x voltam eddig nőgyógyásznál, és a doki a legutóbbinál is azt mondta, hogy még nem kell rákszűrést csinálni.

Pedig nem SZTK, hanem magánklinika, szóval még csak az sincs, hogy ingyenes vizsgálatról lenne szó.

Nem élek nemi életet, de szerintem ez esetben ennek nincs jelentősége.


2016. márc. 1. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Válts dokit, én 17 éves korom óta járok évente, és mindig megdicsérnek a dokik, hogy így kell.
2016. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem van jelentősége. Nekem azt mondta az orvosom, hogy ha nem élek nemi életet, akkor nem baj ha ritkábban megyek szűrésre.
2016. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
tőle kellett volna megkérdezned, miért nem szükséges évente szerinte. szerintem évente kellene járnod, én is járok. 28N
2016. márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Jól mondta az orvosod.

Egyébként is 24 év körül illik az első szűrést megejteni az orvosi protokoll szerint, de ma már sajnos olyan sokan kezdik a nemi letet 14 évesen és tömik fejletlen testüket hormonokkal, váltogatják partnerüket, hogy azoknak bizony már 16 éves kortól ajánlott szűrésre járniuk.

Akik normális nevelést kaptak és normális életet élnek, azoknak a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel kellene először menniük. Feltehetőleg legközelebb már fog szűrni az orvos téged is.

2016. márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!