Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ennyi afta egy evben normalis?

Ennyi afta egy evben normalis?

Figyelt kérdés

Utoljara szilveszterkor volt afta a szamban, valamiert nehezen gyogyul, nem egy-ket nap alatt mulik el,bar eleg rossz helyeken jon elo,peldaul ahol hozzaer a fogam. Most megint kijott egy fent a felso ajkam alatt, mar egy hete tarthat,ugy latom,hogy gyogyul,de folyamatosan hozzaer az inyemhez,fogamhoz.. most eszrevettem,hogy kijott egy az also ajkam alatt es egy a szam sarkanal. Utananeztem,azt irtak,hogy ha 2-3 alkalomnal tobbszor jelentkezik forduljunk orvoshoz. Nekem nagyon regota gondom az afta, eleg ha raharapok a szamra eves kozben,masnap mar ott is van. Es ez nagyon maximum 2-3 havonta elofordul nalam. Forduljak orvoshoz? Elegge megijedtem. :(

18/L



2016. febr. 3. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz, írhat is fel rá valamilyen ecsetelőt ami jelentősen meggyorsítja a gyógyulási időt.

Ha aftára hajlamos vagy, neked megérné venni egy üveg ilyen készítményt.


Amúgy szerintem nincs okod különösebben aggódni.

2016. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ugy emlekszem kicsi korom ota szenvedek vele,lassan gyogyul es egy szajharapasra kijon rogton. :(

A kormomet ragom illetve a szamat is szoktam kaparni es ragni. Kozrejatszhat benne?

2016. febr. 3. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, menj orvoshoz, mert a háziszerek és a recept nélkül kapható ecsetelők nem hatékonyak.

Ha orvoshoz fordulsz, akkor egyszer meggyógyítja a pillanatnyi aftádat. Aztán újra jön. Kezdődik elölről.

Hol eszel, iszol, milyen pohárból, milyen evőeszközzel? A tessék-lássék elmosogatott menzai poharaktól és evőeszközöktől könnyen lehet aftát kapni. Válts etetőt, ha tudsz! Használj naponta elmosogatott saját poharat és evőeszközöket! Németországban láttam, hogy az üzemi konyhára mindenki maga viszi be az evőeszközét kis műanyag tokban.

2016. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miközben a válaszomat írtam, becsúszott a kommented.

Szokj le a szájad kaparásáról, hiszen így felsérted a szájad bőrét, és rögtön bemásznak a sebbe a kezedről a vírusok!

2016. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyik osztalytarsam azt mondta,hogy neki valami fenyokivonatos csepegtetotol/ecsetelotol gyorsan gogyult.

Soha nem fordultam vele orvoshoz,mindig magatol elmult, csak mar unom,hogy gyakori es lekorlatoz. Foleg most,hogy ugy latom ketto most kezd kialakulni mire a harmadik elmulik.

Nagyon szepen koszonom a valaszokat! :)

2016. febr. 3. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Létezik rá mindenféle kencefice, de a lényeg a pocsék immunitásodban rejlik. Tehát dolgozz rajta.
2016. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Beteg nem surun vagyok szerencsere, nalam ebben nyilvanul meg. :/

Koszonom a valaszt! :)

2016. febr. 3. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!