Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Székletürítés nem mindig megy...

Székletürítés nem mindig megy könnyen, de még ha könnyen is megy akkor is előfordul, hogy mikor töéöm akkor kicsit véres. Mitől lehetséges ez? Talán aranyér?

Figyelt kérdés
Ez az erős nyomástól van igaz?Ugye ez nem arra utal hogy aranyerem van?mit tegyek hogy ne vérezzen a helye?
2008. szept. 18. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, mi az a "töéöm", illetve sejtem, csak az rejtély hogyan torzulhat el így egy szó? Pedig nem tegnap kezdtem netezni, de még mindig érnek meglepetések, 10 év után is. Persze ezen a fórumon főleg nem csodálkozom semmin.


A vérzés valószínűleg aranyeres vérzés, ezt jelezheti a vécépapír véres mivolta is. Adhatnék tippeket, de jobban jársz, ha orvoshoz fordulsz, mivel ebből komoly baj is lehet, amennyiben elfertőződik. Mert amíg csak tágulnak az erek, vissza lehet fordítani, kenegetni, változtatni a táplálkozáson, érrendszert erősíteni. De a vérzés (főleg, ha nem csak alkalmi eset) már a következő fokozat, amiből nagyobb baj is lehet.

2008. szept. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Probáld ki, hogy valamivel több folyadékot veszel magadhoz, nem hinéd mennyit segit:)

Tanácsolni tudnám a táplálkozás során valamivel kevesebb csokoládé (megfogja a hasat), illetve 1-2 kanál szilvalekvár fogyasztását. Ha nem válna be és még mindig véres a Wcpapír akkor, akkor több mint szipla érelpatanás az erőlködés miatt, és valóban orvoshoz kell fordulni:(

2008. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az a "töéöm",az lenne hogy törlöm, nem tudom hogy hogyan írhattam így el.AMugy nem érzek semmi fájdalmat,csak ténylge az a picike vérfolt zavar.meg megnéztem és még nincs kint az aranyerem,mert azt állítólag érezni meg látni is lehet.
2008. szept. 18. 17:05
 4/7 A kérdező kommentje:
És ezzel milyen orvoshoz lehet fordulni?MEg hogy működik a vizsgálat.Nem igazán akarok én dokihoz menni,mert nem erős az a vér csak rózsaszínes,de ez az erőlködéstől van.
2008. szept. 18. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Változtass az étkezéseden! Sok folyadék. Erre úgy tudsz legkönnyebben rászokni, ha mindig van melletted pohárban víz, és folyamatosan kortyolgatsz!

Emellett rostban gazdagon táplálkozz. Nagyon jó a zabpehely tejjel éhgyomorra reggelire. Szerintem nincs rossz íze. A csokival tényleg vigyázni kell. A szilva is remek, ha szereted.

2008. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jaj hát a csokit nagyon szeretem,de a lekvárt nem. e általában nekem a csoki nem okoz szuorulást inkább megindítja.
2008. szept. 19. 14:59
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

de a csoki szorulást okoz neked is, ha írod, hogy nem megy mindig könnyen.

aranyér, ha csak a papir véres. lehet belső meg külső is. Ha a széklet is, akkor nagyobb a baj.

tessék több folyadékot inni. Hunyadi vizet vehetsz a patikában, annyira lággyá teszi a székletet, hogy nem fog fájni, nem lesz kínlódás.

(csoki, banán, birsalma szorulást okoz)

2009. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!