Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez igaz? (Körömlakkok)

Ez igaz? (Körömlakkok)

Figyelt kérdés

Szeretem festeni a körmöm és szoktam is. Azt hallottam hogy a körömlakkban csak a színanyag a káros, ezért szoktam alá kenni egy alaplakkot, ami átlátszó (és egyben ápoló lakk) mert azt hallottam hogy így kevésbé roncsolja a körmöt.

De nem rég ezt találtam a neten és eléggé megilyedtem.: "A Live Science szerint azzal, ha kifested a körmödet, azzal nem a szépségedet koronázod meg. Csuppán azt éred el vele, hogy különféle veszélyes vegyi anyagot juttatsz a szervezetedbe a körmödön keresztül. Ezt jól bizonyítja az, hogy beleszagolva szinte mindenki elszédül. Ez nem véletlen, hiszen olyan erős vegyi anyagokkal van tele, amit semmivel nem tudnak elnyomni.


Ha még emlékszel a régi kémiaórákra, biztos ismerősen hangzik a formaldehid neve. A formaldehid minden körömlakkban megtalálható, és már kimutatták, hogy rákot okoz. A toluol a másik állandó összetevő, ami szép fényessé teszi a lakkot. Igen ám, de a benzin is touol-tartalmú, ez mindig jusson eszedbe… Végül a trifenil-foszfát teszi a körömlakkot rugalmasabbá, alkalmazkodóvá.


Nem csupán akkor veszélyezteted a saját egészségedet, amikor a körmödre kened, de belélegezve is hihetetlenül mérgező lehet. Attól függően, hogy mennyit festetted eddig a körmöd, ki tudja, mennyi toxin szívódott már fel a szervezetetdben..."



2016. jan. 7. 16:32
 1/2 anonim válasza:
Unokatestvérem vagy 10 éve festi a körmét, semmi baja egészsges serintem nem igaz bár tényleg budos.
2016. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
3 free és 5 free koromlakkokat vegyél, azokban nincsenek egészségre káros anyagok. Ma már a legtöbb drogerias és indie ilyen. A kínai és olcsó lakkok felejtosek.
2016. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!