Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtt nagyon...

Menstruáció előtt nagyon magas vérnyomás?

Figyelt kérdés
Menstruáció előtt par nappal nagyon magasra felmegy a vérnyomásom. Mindig normális,kiveve ilyenkor. Tegnap 158/116 voltam dokinál is aki közölte menjek el nőihez,mivel nem állandóan magas igy nem hozza tartozik. Ö nem ért a hormonok-hoz. Gyógyszert nem ir fel,mert nem akarja hogy fiatalon életem végéig szednem kelljen. A női fel írta a Premens gyógynövényes bogyót..de nem hasznal :( valami házi módszer esetleg?? Felek mi van ha meg feljebb megy.. ??!!

2015. okt. 25. 01:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hú de jó, hogy rátaláltam a kérdésedre! Már aggódtam, hogy valami marslakó vagyok, ezért szenvedek egyedül ettől a problémától.Most látom, mégsem egyedül...

Hány éves vagy és mikor vetted észre ezt a tünetet?

Én 40 vagyok, de már régóta, évek óta ingadozik a vérnyomásom, bár nem megy túl magasra, de már több éve szedek béta blokkolót, ami arra lenne hivatott, hogy karban tartsa a vérnyomásomat és nekem néha a szivem is rendetlenkedik.Azóta rászántam az időt és kifigyeltem, hogy a menstruációs ciklussal van összefüggésben a vérnyomás ingadozásom.Mensi előtti napokban felmegy kb 160/90-ig és rá se hederít a gyógyszerre, tehát a béta blokkoló nem befolyásolja.Sajnos mensi alatt a szívritmuszavaraim is gyakoribbá válnak, bár állítólag a szivem egészséges.Egyik orvos küldözget a másikhoz "fociznak" velem.A házidoki elküldött nődokihoz, mert kiakartam eszközölni, hogy hormonra csináljanak vérvételt.Nődoki megvizsgált, semmi bajt nem talált, azt mondta ő ehhez nem ért, szerinte nem lehet nőgyógyászati oka, ő úgy tudja, mensi idején lefelé kellene a vérnyomásnak menni!Kérdeztem tőle, menjek-e endokrinológiára?Erre visszaküldött házidokihoz.

Egyik se normális!

Nem szeretném, ha állandósulna a magas vérnyomásom, vagy kárt tenne az érrendszerben és azért a hormonháztartás sem mindegy milyen, hiszen sok mindent befolyásol. Nekem szerencsére van egy laborbeutalóm, úgyhogy egyenlőre elmegyek sima vérvételre, aztán majd látjuk, mit mutat..Közben meg megpróbálok eljutni egyéb kerülő úton arra a nyamvadt hormonvizsgálatra!Én nyugtató taakeveréket iszom néha, meg citromfűteát plusz szedek magnéziumot.Nem fog szerintem annál feljebb menni.Inkább arra van esély, hogy ha sok évig kezeletlen marad, mármint a valós oka, akkor állandósulhat ez a magasabb érték.

Mióta szeded a Premens bogyót? Azt tudni kell, hogy a gyógynövényalapú készítmények/taák lassabban fejtik ki a hatásukat, hónapok múlva általában..

2015. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amúgy én egészséges életmódot folytatok, teát no cigi +pia, mozgok is eleget, nem vagyok túlsúlyos, inkább karcsú, zsírosat sosem szerettem enni, tehát nem hinném, hogy életmódom az, ami kiváltja a magas vérnyomást.Amúgy vannak mensi táján más idegesítő tüneteim is, pl kattog a fülem néha, vagy épp olyan, mintha hallanám a szívdobogásomat.Idegesítő.Ilyenkor felhalmozódik a víz a szervezetben, az is emelheti a vérnyomást(bár én alapból nagyon keveset iszom).Meg ilyenkor idegesebb az ember, az is felviszi, na meg az idegrendszer ilyenkor labilis.De mindenképp jó lenne azért mélyebben utána nyomozni, és megtalálni a legjobb módot, ami rendbe szedi azt a vérnyomást!
2015. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Galagonya virágos hajtásvég teát, fagyöngy teát kellene inni a kritikus napokon. Ezen kívül ajánlanék egy szív ultrahang vizsgálatot. A sima EKG nem mutatja ki a szív rendelleneségeit. A citromfű tea is jó, és a magnézium, kálcium, B vitamin bevitel fokozása a kritikus napokon.
2015. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hat ekg-n voltam. Magneziumot alandoan szednem kell. Alapbol PMS-em van,de a magas vérnyomás sajna nincs a tuneteiben. Nekem 25-evet ahogy be töltöttem kezdett olyan lenni h 2.hetente menstrualtam,migrén,be szurkultem hánytam,remegtem.. Ezutan mint teged kedves 1-es válaszoló ide oda küldözgettek.. Most 30.evesen derult ki a Pms,korai klimax es inzulin rezisztencia. Ez okozta ezeket a tüneteket. Azaz a ver nem teljesen kifele folyt hanem vissza a hasüregbe,igy ezaltal jott vissza kesobb.. Sajna mert ez igy mérgezte a szervezetem. Kaptam gyógyszert mert teljesen fel van borulva a hormonhaztartasom.. A magas vérnyomás viszont csak kb.6.honapja. Mensi előtt par nappal fel megy. Mensi alatt meg néha..aztan Ennyi.. Nalunk van női tea direkt erre. Azt szoktam inni,kamillát,citromfuvet. Er vizsgálati is minden rendben volt. Igazabol csak azert agodom mert mert evek során a magas vérnyomás ki nyitja a veséket.. Ezt nem szeretnem. Nekem ugy mondta a doki.. Ha a felso fel megy,ne aggodjak..az nem roncsol semmit.. Amitol feljek az az also,ami a szivnel van.. 90-a Max..na nekem ilyenkor van h 120-ra is fel megy.. A premenset lassan 1.eve szedem..hatasa az lett..sose fajt a mellem..na most..elotte utanna..mintha ki akarnak tépni.. Megnyugtató h nem vagyok vele egyedül.. :)
2015. okt. 28. 01:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet ha nem szedned a gyógyszert.. Nem 160/90 lenne hanem meg több.. Ne próbáld ki szerintem..
2015. okt. 28. 01:48
 6/11 anonim ***** válasza:

"Azaz a ver nem teljesen kifele folyt hanem vissza a hasüregbe,igy ezaltal jott vissza kesobb.."


Ezt hívják endometriózisnak, nem?Mondott ilyet az orvos?

2015. okt. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem,de igy h utanna olvastam, erre is tippelnek mert a tünetek ide is illenek.. :/
2015. nov. 2. 03:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Engem is érint a dolog sajnos, és én is azt hittem,hogy ez egy ritka probléma.

Az orvosok csak széttárják a karukat, mert a fáma szerint ilyenkor alacsonyabbnak kéne lennie.

De hát nincs két egyforma ember. Nekem már mensi előtt másfél héttel megjelennek a tünetek. Szédülés, vérnyomás ingadozás a normáltól akár a 160/100-as értékig de ez már közvetlenül előtte lévő napon.

Szerintem ez egyrészt hormonális dolog, ami okozza többek közt az ingerlékenységet és a fejfájást is. Plusz, ahogy mondták a szervezet vizet tart vissza, ami megterhelheti a keringést.

Nem volt esetleg vérnyomásbeteg a családban? Szedsz-e fogamzásgátlót? Szorongó típus vagy?

Mert ezek is hajlamosíthatnak rá, hogy a hormonváltozásokra érzékenyebben reagáljon a szervezeted.

Vezess otthon vérnyomásnaplót egy hónapig, ,abból egyértelműen le tudod szűrni, köze van-e a ciklusodhoz, és úgy menj a nőgyógyászhoz.

Ha erre jársz,érdekelne, megoldódott-e a helyzeted. :)

2016. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok 2 napja .. nagyon be paráztam 145/85 szívverés 101.... mindig alacsony a vérnyomásom úgyhogy kissé aggasztó a dolog. Eszek egy kicsit rögtön puffadok fel mint aki 8 hónapos terhes !
2017. febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van valami fejlemény ?

En voltam nőgyógyaszati vervételen.Az rendben van teljesen.Tehat elvileg a hormonjaim rendben vannak.A tesztoszteron picit alacsonyabb de a doki nem mondott ra semmit.Viszont talalt egy kicsi miomat az viszont allitolag hormonzavartol szokott lenni.Hat nem erzem hogy elörebb lennek.Mar teljwsen vernyomasfobias lettem folyton merem.es szorongok miatta.Multkor mensi 3.napjan 180/110 volt.Igaz ratehetett hogy beparaztam.gyogyszer nem vitte le.

2017. ápr. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!