Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a legfőbb okai a menstruác...

Mik a legfőbb okai a menstruációnak?

Figyelt kérdés

Én fiú vagyok, szóval nemigen vagyok ebben tájékozott.

Az érdekelne, hogy miért vérzik, miért nem szabad közösülni ha épp megjön a nőnek, illetve miért marad el a terhesség alatti kilenc hónapban?

És azt hogy lehet meghatározni hogy melyik nap(ok)ban a legtermékenyebb a nő?

Olyanra gondolok hogy pl X nappal az utolsó vérzés után, vagy nem tudom.

Világosítsatok fel engem ezekről kérlek. :D



2015. szept. 12. 20:57
1 2
 1/12 anonim válasza:

Leegyszerűsítve: a menstruációs vérzéssel többek között a meg nem termékenyített petesejt távozik, ezeken a napokon nagyobb a fertőzés veszélye, meg amúgy is kinek jön be a véres szex, ezért nem jó olyankor szexelni, terhesség alatt nincs peteérés->nincs minek kijönnie->nincs vérzés, a termékeny nap általában a periódus 14. napja, de ez nem fix.

Biológia órán ezek nem kerülnek szóba?

2015. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A menstruáció megléte azt jelenti, hogy a nő képes biológiailag kihordani egy gyereket. Szóval aki nem menstruál annak nem lehet gyereke, vagy nem elég érett még, esetleg túl sovány. A méh minden hónapban felkészül a megtermékenyülésre azonban ha ez nem következik be leválik a megvastagodott fal a méh belsejében és ez vérrel jár. Lehet közösülni közben, azért nem ajánlják, mert sokak szerint gusztustalan, elég mocskos lesz minden és a fertőzésveszély is nagyobb ilyenkor. Azért marad el a terhesség alatt, mert akkor bekövetkezett a megtermékenyülés, szükség van arra a belső rétegre ami képződött így nem válik le. Ilyen nincs hogy az egyik hónapban termékenyebb máskor meg nem annyira.
2015. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :) mindkét válasz hasznos volt

egyébként hanyadik osztályban kéne erről tanítania a biosztanárnak? mert lehet idén lesz :D (11)

és azt a 14. napot hogy számolják? mihez képest 14 nap múlva?

de gondolom mivel a nő vezeti ezeket a dolgokat a naptárban, ő tisztában van vele hogy mikor a legalkalmasabb :D

2015. szept. 12. 21:27
 4/12 anonim ***** válasza:

A méh belülről egy méhnyálkahártyának nevezett dologgal van "kibélelve". Ha a nő petesejtje megtermékenyül, akkor ebbe a rétegbe ágyazódik be, ebből fog majd kialakulni a méhlepény pl.

Az embernél úgy alakult ki a rendszer, hogy a nőnél (a termékeny szakaszában) minden hónapban megérik egy petesejt, kilökődik a petefészekből és megtermékenyíthetővé válik. Miközben ez az érési folyamat zajlik, a méh belső rétege, a nyálkahártya is felépül, vastagodik, alkalmassá válik arra, hogy ha létrejön a megtermékenyítés, akkor a petesejtnek legyen hova beágyazódnia.

Ha nem történik meg a megtermékenyítés, akkor a petesejt elhal, felszívódik, a méh belső rétege pedig lelökődik és távozik (ez a menstruáció).


Ebből már szerintem érted is, hogy miért marad el a vérzés a terhesség során. Mivel maga a petesejt és később az embrió a méh nyálkahártyájába van beleágyazódva, nem lenne éppen szerencsés, ha ez a dolog lelökődne:)


A vérzés alatt azért nem célszerű a közösülés, mert ahogy a nyálkahártya leválik, a helyén mondhatni ideiglenesen egy seb alakul ki. Emellett ilyenkor a méhszáj is tágabb, könnyebben feljutnak a különböző kórokozók.


A nők ciklusa normális esetben 21-35 nap közötti hosszúságú, leggyakrabban 28 napos. Az ovuláció ideje (azaz amikor az érett petesejt kilökődik a petefészekből) úgy határozható meg legpontosabban pusztán számolás alapján, ha a ciklus hosszából kivonunk 14 napot.


Tehát ha valakinek 28 napos ciklusa van, akkor kb. félidőben, a 14. napon van ovulációja, ha 21 napos, akkor korábban, kb. a 7. napon, ha hosszabb, pl. 35 napos a ciklusa, akkor kb. a 21. napon.


Mivel a hímivarsejtek a nő szervezetében több napig is élhetnek (kb. 3 napig), így az ovuláció előtti kb. 3 nap is már termékeny.

2015. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a ciklust az egyik vérzés első napjától a következő vérzés első napjáig számoljuk.
2015. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, most már mindent értek! :)
2015. szept. 12. 21:55
 7/12 A kérdező kommentje:

már csak az első kommentelőtől érdeklődném azt, hogy hányadik osztályban kéne erről hallani biológia órán? :D

mert hogy én még nem hallottam erről bioszon az nyilvánvaló :D de most év elején mondta a tanár hogy ebben az évben lesz embertan, szóval gondolom idén

ez a 11. osztályos biológia

2015. szept. 12. 21:57
 8/12 anonim válasza:

"az én időmben" ha jól emlékszem, 8. osztályban volt a férfi-női test, szaporodás tananyag, aztán gimnáziumban talán 10. osztályban volt olyan, hogy külön fiúknak, külön lányoknak néhány óra, amit nekünk, lányoknak egy nőgyógyász tartott, elmondta a mondandóját és mi meg feltehettük a kérdéseinket, a fiúknál nem tudom, mi volt. Arra nem emlékszem, hogy a gimiben mikor volt tananyag, de biztos volt. De most vagyok 26, szóval nem ma volt...

1.

2015. szept. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ez részletesen 10.ben volt, de mi akkor 11.es tkből tanultunk és idén (12.ben) már nincs is biosz, szóval az lehet hogy a 11.es anyag. De az ember ilyen korára ezt már valahogy megtudja magától ilyen alap szinten legalábbis.
2015. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hát ha úgy nézzük hogy második éve tanulom a bioszt (neked gondolom 9.-ben is volt így 10.-ben volt a második) sztem most lesz

8.-ban nem tért ki a tanár külön erre

2015. szept. 12. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!