Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Beoltathatom magam a HPV...

Beoltathatom magam a HPV ellen, ha gyermeket tervezünk és esetleg teherbe is esem?

Figyelt kérdés
Tudom hogy fél év alatt kell megkapjam a 3 oltást, de mi van ha eközben állapotos leszek?
2010. márc. 12. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászok véleménye az, hogy addig érdemes beadatni az oltást ameddig szűz vagy, mert addig a szervezeted biztos nem találkozott a HPV-vel. Amennyiben már gyermeket terveztek, gondolom nem vagy szűz, tehát 100%, hogy már találkozott a vírussal a szervezeted, így feleslegessé vált az oltás. Egyébként azt is mondják, hogy drága, nem annyira hatásos, és sok mellékhatása van (többek közt meddőséget okozhat). Szerintem konzultálj az orvosoddal, hogy ő ajánlja-e még, az a biztos.
2010. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Most, hogy olvastam a kérdésedet, kicsit utánaolvastam a neten (mert nem sokat tudtam erről az oltásról, csak amit az előttem válaszoló is írt).


Olvass utána, mielőtt beadatod (csak a google-be beütöttem, hogy "hpv oltás")


Nagyon sok rosszat írnak róla.


Belinkelek:


[link]


[link]


Szóval, 2x gondold meg,hgoy beadatod-e.

2010. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
ha már nem vagy szűz, menj el vizsgálatra.Amennyiben nincs méhnyakrákod, teljesen felesleges az oltás, mert ha eddig nem kaptad el, akkor nem is fogod.
2010. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Természetesen voltam HPV szűrésen, és NINCS bennem a magas kockázatú, méhnyakrákot okozó vírusból. Tehát nem felesleges az oltás. A kérdés arra irányult, hogy a magzatot nem veszélyezteti e. Egyébként 30 éves vagyok, és egy 2 éves kislány anyukája. A linkeket köszönöm, most fogom elolvasni!!
2010. márc. 14. 21:28
 5/5 A kérdező kommentje:

Elolvastam őket. Nem oltatom be magam a gyerekvállalás előtt.

Viszont azt nehezen hiszem el, hogy egy olyan oltás, ami halált, bénulást stb okoz, kötelezővé lehet tenni a tizenéves lányok körében. Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszaitokat!!

2010. márc. 14. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!