Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi használt nektek visszatérő...

Mi használt nektek visszatérő hüvelygombára-kérlek aki tapasztalta írja le!?

Figyelt kérdés
Mycosyst és vitagyn-c kúra után újra előjött nekem. Barátom is szedett belőle és kenegeti is. Mensi előtt vagyok, olvastam, hogy ilyenkor jön elő, de nem akarok én is évekig szenvedni, mint amikkel itt neten találkoztam. Segítsetek kérlek! :'( köszönöm

2015. szept. 2. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, nekem rendszeres, azaz heti legalább egy hüvelyi protexin használatot javasoltak, de gombairtásra nem adtak semmit....

Marha érdekes, nekem az a tapasztalatom (sok orvosnál jártam már), hogy vagy csak gombairtót adnak, de nem figyelmeztetnek, hogy utána vissza kell állítani a hüvelyflórát, vagy csak tejsavas cuccokat kínálgatnak előzetes gombairtás nélkül.

Anyukám is ezzel bajlódott, neki végül szájon át szedhető gombairtót adtak, ami bevált, de a nevére sajnos nem emlékszünk. Két tabletta volt benne. Ha rájössz mi ez, ne feledkezz meg a rendszeres hüvelyi protexinről. Sok sikert, gyógyulást.

(Canesten, Betadine, Gyno pevaril nem vált be)

2015. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sunshinedoll ***** válasza:
89%
Heti 1*1 tabletta Fluchexal, 5 napig CNS kúp, aztán utókezelésre egyik héten egy bórsavas kúp, másik héten pedig Vagilact, ezt váltogatva pár héten keresztül.
2015. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2015. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent kipróbáltam, egy éven át szenvedtem, mire eljutottam Ujházy doki rendelésére, aki kigyógyított a dologból. De ez csak a dolog egyik oldala, sokkal fontosabb volt fejben/lelkileg helyretennem magam.


Ujházy doki Orungalt írt, 2x2 kapszulát, aztán 5 napig napi 1-2x bóraxos kúpot, 2 hónapig még heti 1x szintén a bóraxos kúpot használtam, nekem bevált, pedig előtte szedtem Dermycet, Fluconert, mindenféle kúpot, semmi nem használt.


Viszont..ami fontosabb, hogy az étrendet jó legyen és tanuld meg kezelni a stresszt! Utólag visszagondolva nekem valószínúleg az étrendem és a rendszeres stressz is rendesen hozzájárult, hogy mindig kiújuljon a gomba.

Elkezdtem követni a candida-diétát, tehát semmi cukor, édesítésre csakis eritrit, semmi fehérliszt, kizárólag tönköly és graham liszt, sovány húsok, rengeteg zöldség. Az első 2 héten tilos a gyümölcs, tej, sajt, végig tilos a gomba, élesztős termékek, érlelt sajtok, erjesztett italok (bor, sör, pezsgő) 1 hónap után jelentősen csökkent a gomba telepek száma a kenetben, plusz elkezdtem sportolni is, azzal vezettem le a stresszt.

22N

2015. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
diflucan, CNS és pevaryl sem vált be. jövőhéten megyek Újházyhoz, de azt hallottam ő boraxos kúpot szokott kúraként javasolni
2015. nov. 2. 15:25
 6/10 A kérdező kommentje:
szóval majd kiderül :) köszönöm nagyon a válaszod, én 2 napja bírom a diétát, de nem hiszem, hogy sokáig... azért próbálkozom és mindenre odafigyelek: higiénia, fehérnemű, barátom, immunrsz. stb
2015. nov. 2. 15:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egész alapja a diéta. Amikor a gomba a hüvelyben megjelenik, az már következmény, azt jelenti, hogy a tápcsatornádban már végletekig elszaporodott. Ezért kell a gombát éheztetni, hogy lecsökkenjen az egész szervezetben a száma. Hiába kapsz a hüvelyi részre kezelést, ha közben ugyanúgy eteted cukorral, tejjel, liszttel a gombát, akkor ezerszer is vissza fog jönni. Amíg kap táplálékot. Előző szépen leírta, hogy mi a teendő.

Nekem a szigorú diéta látszik beválni. A tejivásra nem figyelmeztetett senki, magamtól pedig eszembe se jutott, hogy van benne tejcukor, így gyógyszeres gombairtás alatt is simán visszajött a gomba, mert figyelmetlen voltam, és kapott zabálni. Úgyhogy hajrá diéta. Kitartást, gyógyulást.

2015. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és a jókívánságot :))
2015. nov. 4. 07:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Sikerült kigyógyulnod belőle? Nekem az a problémám, hogy egyébként is túl vékony vagyok, félek, hogy a diéta miatt megint fogynék, és az másféle problémákat okozna nálam.
2016. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem használtak: micosyst. Micivag. Gynazol. Silver-q: ez fel sem oldódik.

De:

most 3 hete nincs bajom. Es ez nagy szo mert volt hogy a tablettakat mintha be se szedtem vna nem hatottak 1 napra se. És valszeg az segített, hogy:

1.) Abbahagytam a fogamzásgátlót 3 hónapja, így volt ideje kiürülni is.

2.) Lugositottam szodabikarbonaval

3.) Candida teat iszok es grapefruit seppet szedek naponta

4.) Amennyire tudtam betartottam (2 honapig) a candida diétát - most már kicsit lazábbra vettem

2017. jan. 17. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!