Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy enyhítsem?

Hogy enyhítsem?

Figyelt kérdés

Ez a 3.mensim.Szinte ömlik belőlem a vér és a betétben egy csomó alvadtvér darab van.

Az előző mensinél nagyon átáztam este,véres lett az egész ágy,így ki kellett cserélni...Orvoshoz nem szeretnék menni.

Negyedóránként,tízpercenként,valamikor 5 percenként kell cserélnem a betétet,mert nagyon megtelik.Érzem hogy "zúdul" belőlem a vér.

Főleg ha felállok,felülök,futok,tüszentek,köhögök stb.

Ha WC-re kell mennem pisilni,mikor kitörlöm,szinte egy fél tekercs Wc papírt letekerek és úgy törlöm ki,atázik és a kezem is olyan lesz!

Nagyon félek 12/L



2015. aug. 31. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdemes elmenni orvoshoz, de sok fiatal lány átmegy ezen az időszakon. Persze nem mindenki. Még nagyon nagyon az elején vagy, nem kell megijedni. Beszélgess anyukáddal, neki milyen volt stb. Ne félj!
2015. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvos tud adni méh összehúzó cseppet. Menjetek el gyereknőgyógyászatra anyukáddal. Ez a mennyiség túl sok amit leírtál, ez nem normális így. Házi praktikával nem tudod enyhíteni. Lehet meg sem vizsgálnak, csak felírják a cseppet.
2015. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek ide orvos, sajnos ezzel jár a lányok élete. Nem tudom hányadik napod ez, és hogy mióta menstruálsz, ezt kérlek írd le. Ezt sajnos el kell viselni. Emlékszem, hogy ilyen fiatalon egész héten ülve kellett, hogy maradjak (téli szünet volt), mert olyan erős volt. Én is átáztam, olyan lett a kezem, olyan lett a bugyim, az ágynemű. Ki kell bírni ezt az időszakot, ahogy nősz, nem lesz ennyire erős, és elviselhetőbbé válik. Javaslom, hogy CSAK éjszakai betétet használj egész napra, ami sokkal nagyobb, illetve csak szoros bugyit, ami megtartja a helyén a betétet, és nem fog elmozdulni.
2015. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, utolsó vagyok, figyelmetlen voltam. A 3. napod, akkor ez teljesen természetes!
2015. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt a "menjorvoshoz" mentalitást.

Ez teljesen normális így, később valószínűleg jobb lesz.

2015. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Normális. Ha nagyon zavar, használj mini tampont, vagy próbálkozz a normállal. Úgy nem leszel véres és ritkábban kell cserélni.

19L

2015. aug. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen erős vérzéssel a tampon sem lesz jobb.

Orvoshoz kell menni, ha ennyire durva a helyzet, de azért nem mindegy, hogy milyen betét ázik át. Nekem is rossz volt az első évben, volt, hogy iskolába sem tudtam menni miatta, orvoshoz is el kellett mennem. Használj éjszakai betétet, abból is kettőt, ha kell.

2015. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!