Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Császármetszésnél lehet fent...

Császármetszésnél lehet fent müköröm? Vagy elég egy újjról levenni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 04:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fent lehet. Nekem ugyan saját van, nem mű, de ki volt lakkozva. Programozott császárral szültem.
2010. márc. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az orvosodat kérdezd meg, mert nem mindenhol egyformán szokták.
2010. márc. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kicsit off: miért nem lehet fent császárnál műköröm???

Sosem hallottam még erről, érdekel.

2010. márc. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem csak császárnál, hanem bármilyen műtétnél, ugyanis a körmön látható (talán a színén) ha valami gond van műtét közben. Ezért kell a lakkot is leszedni.
2010. márc. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha valami gond van az kezd el elszíneződni, ezért szokták kérni, hogy ne legyen fent műköröm, lakk, mert nem látják, ha baj van azonnal, ha meg már a gépek jelzik lehet nagyobb a gond.


A dokidat kérdezd, pontosabban a kórházat ahol szülni fogsz, hogy maradhat vagy nem.

2010. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, átlászó zselé van fent majd meglátom mit szól az altató orvos hozzá. Majd megírom a reakcióját.
2010. márc. 9. 13:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szokták szeretni műtétnél, mert a pulzoxy érzékelőjét az egyik ujjra teszik fel. Akinek műkörme van, annak műtétnél a fülére teszik az érzékelőt. Nálunk így mennek a dolgok:)
2010. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint szülészorvos kérlek, hogy fel se tedd ezt a kérdést, mert az aneszteziológusok ettől rohamot kapnak. A körmöd színéből, annak benyomás utáni újra vérrel telődéséből a kiserek keringési állapotát tudják ellenőrizni, és ez jelentősebb vérveszteség esetén az életedet jelentheti. A műkörömnek, vagy lakknak a szülőszobán sincs helye - ill. már a kórházban sincs.
2010. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

NEM, nekem bokámat műtötték és azt mondták, h semmi sem lehet a körmömön/ sem a lábkörmeimen, sem a kézkörmeimen/!

meg a kényelem szempontjából is jobb a rövid köröm...főleg pelenkázásnál /mondom ezt 16 évesen, de van egy unokahúgom, akin élvezettel élem ki a tinikori babázást:D/

2010. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy mik vannak :O


Hát ezt sem gondoltam volna SOHA!

2010. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!