Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elég lehet a krém? (hüvelygomba)

Elég lehet a krém? (hüvelygomba)

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja volt hüvelygombám és Canesten kombival kezeltem, nagyon hamar elmúlt. Most viszont azt hiszem kiújult, de csepegtettem teafaolajat a tisztasági betétembe és már szinte teljesen elmúlt a viszketés, plusz megmaradt a krémem is, azzal is tudom magam kezelni.

Ami még nehezít a dolgon, hogy 1-2 napon belül meg kell jönnie, és nem tudom, most akkor vegyek kúpot? Tudtommal, ha megjön akkor nem lehet azt használni. Orvoshoz macerás menni, a közelben ma nem rendel, máshova meg be kell jelentkezni előre...



2015. aug. 6. 07:18
 1/3 anonim ***** válasza:
A teafaolajnak nincs édemleges gombaölő hatása, az csak az irritációt csökkentette. Ha hosszas kezelés ellenére és a mellett a betegség kiujjul,akkor az arra utal, hogy a kórokozó nem érzékeny vagy rezisztensé vált az adott szerre, tehát a canesten nem biztos, hogy hatni fog, bár meg kell jegyeznem, hogy a gombák viszonylag lassabban lesznek rezisztensek, mint a bacik. Pár napnyi telihold késlekedés nem fog túl nagy problémát okozni, de én utána orvost javasolnék, mert vagy valamit rosszul csináltál, vagy nem eleget kentél, vagy a gomba makacs, vagy van a közeledben egy fertőzőforrás, ahonnan megint elkaptad.
2015. aug. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Viszont mindenütt azt olvasom, hogy a teafaolaj gombaölő hatású. Hosszas kezelésről pedig szó sem volt, 3 hónapja 3 kúp + 5 nap kenegetés, most pedig tegnap jött ki és máris enyhült :)

2015. aug. 6. 07:31
 3/3 anonim ***** válasza:

A hüvelygomba gyenge hüvelyflóra miatt kijöhet menszi előtt és után is. Nekem is ki szokott időnként jönni.

Viszont a teafa olaj akárcsak a graefruit csepp baci és vírusölő hatású. Tapasztalat.

A teafa olaj csak hüvelyöblögetésre jó, a graefruit viszont inni is, szokták is javasolni hüvelygombára, valamint hüvelyöblítésre is kíválóan alkalmas.

Nem azt mondom, hogy ne menj orvoshoz, mert nem árt egy kenet tenyésztés...

Viszont nekem folyamatos fertőzésem volt, mindig visszatért, nem tudták az okát, pedig mindenre odafigyeltem ....Kaptam a kúpokat, a gyógyszereket de semmi, elmúlt majd visszajött. A párom nem volt fertőzött, gumiztunk is, tehát ez is kiesett.

Viszont én rengeteget olvastam és rátaláltam a graefruitra. Ezzel öblögettem illetve használtam mellé Betadin hüvelykúpot. Persze totál kiírtott mindent, de azt a makacs bacit is amivel küzdöttem :) azóta használom a Gyntima Pribo forte-t és kíváló! Sok hüvelyflóra visszaállítót kipróbáltam, mert mondta a nőgyógyász, hogy sokáig kell majd használjam, hogy visszaállítsam. És jó úton haladok. Nincs rendellenes folyásom, nem viszket, nem ég és nem büdös.

szóval egy nőgyógyász ajánlatos kenettenyésztés miatt illetőleg, ha komolyabb a dolog, akkor ír fel gyógyszert. Nekem annyira makacs volt, hogy már azok sem hatottak,én meg meguntam, hogy folyamatosan 10 e ft-okat fizetek plusz még a gyógyszer és egyik sem hatásos hosszú távon!.....

2015. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!