Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a jobb? Tampon vagy betet?...

Mi a jobb? Tampon vagy betet? Es leci indokoljatok is! Koszi elore is!

Figyelt kérdés

2015. aug. 5. 10:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
tampon kényelmesebb, jobb a közérzeted nem szorogsz mikor ázol már át a betét meg ugymondd "egészségesebb", természetesebb
2015. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszi szepen :-)
2015. aug. 5. 10:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a tampon, már csak azért is, mert nem látszik át a ruhán. A betét nem túl higiénikus, a menstruáció órákig érintkezik a bőröddel, és a szaga is hamar kellemetlenné válik. Emellett a vastagsága miatt nem szellőzik a bőröd, beizzad, bepállik, növelve ezzel a fertőzésveszélyt. Gondolom még tini vagy, ha ezt kérdezed. Ha nem voltál még fiúval, akkor is használhatsz tampont,a kis méretű nem fogja felsérteni a szűzhártyádat. Először lehet, hogy kissé kellemetlen, de pár használat után belejössz 😊
2015. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt 😃😙
2015. aug. 5. 10:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is a tampon. Sokkal kényelmesebb, nem kell attól félnem, hogy átázom, nem büdösösik be, nem izzadok bele, nem csúszik el. Ezek a betétnél pedig mind bekövetkeznek/bekövetkezhetnek.
2015. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tampont szeretem. Kényelmesebb és akár el is felejtheted, hogy éppen menstruálsz.

A betét az más. Kényelmetlen, elcsúszik, átázik, szaga van. Egyszerűen undorodom tőle.

2015. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom sokat segitetetek
2015. aug. 5. 11:00
 8/12 kittikehh00 válasza:
14%
Mennyi idős vagy? Ha 13-14 körül, akkor még ne nagyon használj tampont, neked még elég a betét is. A tampon kényelmesebb, tartósabb, és nem ázik át annyira, mint a betét.
2015. aug. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért ne használjon tampont? 11 éves korom óta (az első menzesz óta) használom, semmi bajom nem származott soha belőle! Ha szeretné és szüksége van rá, mert mondjuk állandóan átázik, vagy vízbe szeretne menni, akkor használja nyugodtan.
2015. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Olyan jó, hogy mindenki szarrá dicséri a tampont.

Nos a tampon tényleg jó, kényelmes, de én 2 óra után nem 1x áztam át, ha bemész a vízbe kijössz, és bemennél újra, cserélned kell, de már akkor kell cserélned, amikor kiszállsz.

Önmagában jó, de tele van vegyszerrel, ami által TSS-ed lehet, nem tudhatod, hogy a szervezeted hogy reagál rá, nem azt mondom, hogy gyakori, de azt sem, hogy ritka.


A betét büdösödik, az illatosított betétnek szőrnyű szaga lesz, ázik a bőröd a csiklód a mindened a vérben, de nem fogsz különböző dolgokat összeszedni belőle.


Intim tölcsér kényelmes is, jó is, de baromi gusztustalan az, hogy magadnak kell kimosnod a vért belőle.


Ez mindig ilyen körforgás, hogy kinek mi a jó, én 8 évig tampont használtam, aztán előjött a TSS, abba kellett hagynom.


Tamponnal nem ajánlott aludni hosszútávon, sok helyen le van írva, nőgyógyász is mondja.

2015. aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!