Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért késik minden hónapban...

Miért késik minden hónapban ennyit a menstruációm? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A barátommal rendszeresen szexelünk. Én nem szedek tablettát, semmit. Csak óvszerrel védekezünk. Szex közben mindig többször ellenőrizzük az óvszert, hogy minden oké-e. Néha bennem megy el de néha nem (helyzetfüggő). Már egy éve nem vagyok szűz, de minden hónapban ha szexelünk utána nagyon sokat késik. Szóval például ha 1 héttel a menstruációm előtt lefekszünk, akkor 5-12 napokat késik. (Eddig a legtöbb a 12 nap volt, de legtöbbször 8 napot késik a 28 naphoz viszonyítva.) Mielőtt elvesztettem rendszeresen 1-3 napokat késett. Csak nem értem, hogy ha rendszeresen szexelünk miért késik mindig ennyit? (kb heti 1-2x szoktunk) Lehetséges, hogy közre játszik, hogy a szex után lett tüszős mandula gyulladásom, rengeteg gyógyszert kellett szednem és ez is közre játszik?

Bocsánat, lehet, hogy egyesek számára ez a kérdés provokatív, de kérlek titeket, hogy a kérdésemre válaszoljatok és ne egyéb dolgokba kössetek bele. (Ma van egyébként, hogy 5. napja késik. És hát kicsit azért feszült vagyok ilyenkor mindig, hogy ugyan miért késik?! Habár tudom, hogy a gumi nem volt lyukas stb de az sem 100%os.)


2015. aug. 2. 02:19
 1/4 La femme fatale válasza:
50%
csinálj tesztet és megnyugszol
2015. aug. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Mert kicsit rendszertelen, sajnos sok nőnek rendszertelenebb. Szerintem nem kell aggódni!Amíg 30-35naponta megjön,az még normális.
2015. aug. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eloszor is: miert a 28 napos TANKONYVI ciklushoz viszonyitasz, amikor a SAJAT atlagos ciklusodhoz kell?


Ketto:

Nem kell napra pontosnak lennie!


Akkor szamit rendszeresnek es bealltnak, ha par napos szorassal nagyjabol ugyanakkor jelentkezik!

S ebbe belefer nagyritkan egy-egy atlagtol jobban eltero rovidebb vagy hosszabb ciklus is,

sot kimaradas us!

2015. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor egy kis információ: a női ciklus maximum a tankönyvben 28 napos mindenkinél. Én nagyon, de nagyon problémás voltam mindig ilyen szempontból, 6 éven át küzdöttem rendszertelen mensivel. A dokim elmagyarázta, mi a normális: az a normális, ha 25-36 naponta megjön, az ingadozás nem számít. A gond akkor kezdődik, ha rendszeresen 45 napnál később jelentkezik a menstruáció vagy rendszeresen elmarad, illetve ha csak 1-2 napig jelentkezik és akkor is csak gyenge vérzés.
2015. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!