Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj velem?

Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. 16-ot töltöm majd most Augusztusban. Egy jó pár hónapja észrevettem hogy a menstruációm nem ugyan olyan mint korábban, max 2-3 napig menstruálok válltozó mennyiségben.

Amikor nem menstruállok fura ELNÉZÉST takonyszerű válladék távozik belöllem. Nőgyógyász mèg nagyon nem látott, szerindtem túl fiatal vagyok ahoz. Orvos meg végképp nem. Ha valaki tudna nekem mondani valamit arról ami éppen történik velem nagyon tudnék örülni. Orvostól írtózok és attól is amit mondana. Lehet hogy egy kicsit túl dramatizálom de elősször egy "biztos" női tanácsra lenne szükségem!

Csak értelmes válaszokat kérek, előre is köszönöm.



2015. júl. 11. 00:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Plussz, néha késik, és néha hamarabb jön a megszokottnál. Rendszertelen. Sőtt volt 1-2 honap amikor meg sem jött, legalàbb is én úgy emlékszem hogy nem jött meg. (Néha már azt hittem hogy megálldott a szentlélek vagy valami) Nemi életet még nem élek! Szerintem korai és nem is tervezem még egy jó ideig..... Szóval mit kéne tennem hogy rendszeres legyen? Van valami gyógyszer vagy tea vagy akármi? És egy még fontosabb hogy a válladékozàst higy állítsam meg??
2015. júl. 11. 01:09
 2/7 anonim ***** válasza:

A te korodban még természetes, hogy nem jön meg rendszeresen. Akkor kell aggódnod, ha 2-3 év múlva is rendszertelen lesz. Mióta menstruálsz amúgy? Kell egy pár év általában, mire beáll, és rendszeres lesz, a hormonok miatt. Milyen takonyszerű váladék? Fehér színű? Mert a "fehér folyás" is természetes a nőknél.

Azt viszont nem tudom, hogy a 2-3 nap menstruáció az normális-e, de ha nem régóta menstruálsz akkor szerintem az is az. De ha ez mind nagyon aggaszt, akkor esetleg szólj anyukádnak, és menjetek el nőgyógyászhoz! ;)

2015. júl. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy tul fiatal a nogyogyaszhoz, en mar 12 evesen voltam, miutan eloszor megjott. A takonyszeru valadek nem normalis, valami fertozes lehet. Szoval irany a doki.
2015. júl. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem 11 évesen kezdtem menstruálni. A válladék nem fehér szítű, inkább áttetsző és nemsokkal a menstruációm után indult be.

Ha nagyon muszály orvoshoz menni akkor sem tudom hogy- hogy mondjam el anyumnak?! Mármint tud rollam majdnem minden csak nekem ez egy kicsit kellemetlen! Tudom hogy nem kellene hiszen ő szült de akkor is... És mivel Londonban élek már egy jó pár éve, nem nagyon merek itt elmenni orvoshoz. Itt adnak aspirint 'azt menjél utadra.. "Meg itt minden normálisnak számít". De ha ez az áttetsző válladék nem normális akkor csak otthon szeretném magam kivizsgálltatni.

2015. júl. 11. 02:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem csak sima hüvelyváladék, amit leírsz? Az mindenkinek van, és nem a mnestruáció része.

Szerencsés vagy, ha 2-3 napig mnestruálsz csak, szerintem Neked ennyi lesz a mensid, mázlista vagy.

2015. júl. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sincs feltehetőleg, a "takonyszerű" váladék, ha nem sárga vagy zöldes, akkor normális un. fehérfolyás. a 3 nap mensi teljesen normális. A rendszeresebbre beállás maj 17 éves korodig megtörténik. Ha semmi más tüneted nincs, akkor ez így jónak tűnik.
2015. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ebben a korban sőt még késöbb is előfordul menses késés vagy kimaradás is, az sem koros még ha pár napos.


Folyása mindenkinek van, fehérfolyás, vagy vízszerű nyálkás az természetes, kivéve ha büdös, viszket, sárga, barna, zöld, túrós.

2015. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!