Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg lehet PCO (csak...

Tényleg lehet PCO (csak ciszták) PCOS (tünetek, betegség) nélkül?

Figyelt kérdés

Egy nőgyógyász UH vizsgálatnál mutatta, hogy kis ciszták (fekete foltok, mintha sörétekkel kilyuggattak volna) vannak a petefészke(i)mben. Azt mondta, ez még nem jelent semmit; a legtöbb nőnek van, simán teherbe lehet így is esni. Gond akkor lehet, ha már szindróma is társul hozzá (pl. hajhullás, szőrösödés, pattanások).

Voltam terheléses vérvételen, és egy csillag volt a lapomon, mert éhgyomorral az alsó határértéken vagy picivel az alatt volt a vércukrom. Ez kizárja a PCOS-t? Nem rég hagytam abba a tablettát (egyszer kellett megjönnie azóta és egyszer is jött meg, de 20 nap késéssel), gondolom, pattanásaim ettől vannak. Nem vészesen sok; volt rosszabb is, mikor régebben 2 hónapig szüneteltettem. Mondjuk most szedek rá vitamint. Szőröm ugyanúgy kevés és halvány van, mint eddig. A hajam se hullik és nem is zsíros vagy vékony szálú, sőt. Has környékére híztam, de ez is lehet a tabletta elhagyástól, szóval most nem tudom, aggódjak-e vagy ne.

Másik nőgyógyász kiírt hormonvizsgálatokat (hogy megtudjuk, most akkor van-e PCOS-em vagy nincs), de még nem mentem el, mert meg akartam várni, hogy kitisztuljon belőlem a fogamzásgátló. Az is érdekelne, hogy zajlik egy ilyen vizsgálat.

Diétát is ajálnott, de nem mindent tudok betartani belőle. NÉHA eszem csokit és a kenyeret is megkívánom alkalmanként, de pl. a péksütiket és a krumplit teljesen kiiktattam. Nem tudom, ebben mennyire kell szigorúnak lenni. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy allergián kívül bármi indokolná, hogy az ember SOHA ne egyen bizonyos, egyébként nem feltétlenül egészségtelen dolgokat. (mint pl. banán)


Köszi, ha valaki válaszol, már teljesen összezavarodtam ezzel a dologgal kapcsolatban! Jó lenne tudni, hogy rendben vannak a dolgok odabent...



2015. jún. 16. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj el hormonvizsgálatra már most!

Az LH/FSH arány a mérvadó ennek alap esetben 1 körül kell lennie PCOS-ben pedig2 vagy akár 3 is!

én PCOS vagyok, pattanásom nem különösebben van (azért van néha egy pár de semmi extra) elhízva nem voltam mondjuk felesleg az volt rajtam egy pár kiló, a szőröm sem volt extrám mértékű. tehát ránézésre senki nem mondta volna meg mi bajom. IR-em enyhe van (nekem magasabb volt az inzulinom). többi hormonom is.

Diétázni csak akkor kell ha IR van illetve sztem akkor érdemes, de a diéta ennél sokkal szigorúbb! kimért időponthoz kötött étkezést jelent!

Szerintem menj el vizsgálatra csak akkor leszel okosabb. Addig csak találgattok.

2015. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapszabály: Nincs PCO(S) IR nélkül. Azaz, ha cisztás vagy, akkor IR-es is. Erősen javasolnám, hogy csináltass egy cukor- és inzulinterhelést, abból kiderül, milyen mértékű.

A diéta nem lenne hülyeség, de ez inkább egy egészséges életmód, ami amúgy is javallt lenne mindenkinek.

Ha pedig még babavállalás előtt vagytok, akkor főleg indokolt lenne tudni róla és dolgozni ellene, mert IR-rel (és cisztákkal) azért jóval nehezebb összehozni, és főleg megtartani (a legtöbb betegnek a megtartással van a gondja, sok a vetélés, amíg ez nincs rendberakva).

Más részről pedig az egészséged a tét, alattomos dolog ez, amíg nincsenek erősebb tüneteid, addig könnyű azt mondani, hogy egy kis csoki, fehér liszt stb nem árt meg, viszont így az évek során szép lassan eljut az ember a cukorbetegségig, ahol már sokkal keményebb a diéta, inzulinozás van és durva szövődmények...

Csak egy vizsgálat, a diéta pedig egyáltalán nem lemondás, szinte minden ehető, csak alapanyagcserével és egy kis odafigyeléssel, hogy mit mikor és mennyit ;)

2015. jún. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!