Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit gondoltok a tamponról?

Mit gondoltok a tamponról?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, nyár közepén megyek majd biciklis-fürdőzős táborba, és ahogy számoltam pont akkor lesz meg a menstruációm. De, nem szeretném kihagyni a fürdőzést, a biciklizésnél meg olyan kényelmetlen a betét. Gondoltam hogy a táborba fogok tampont használni, csak kicsit el vagyok bizonytalanodva. Neten rengeteg dolgot olvastam arról hogy egészségtelen, meg hogy amíg nincs nemi életed nem nagyon kéne használni stb. De ebbe a helyzetbe szerintem jó lenne. Ti hogy vagytok ezzel? Mikor használtatok először tampont? Tapasztalatot, véleményt szívesen várok. A válaszokat előre is köszi. :)

2015. jún. 4. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korom óta használok rendszeresen tampont, már akkor is használtam, mikor még nem éltem nemi életet, most 27 éves vagyok. Soha semmi gondom nem volt belőle.

És nem igaz, hogy egészségtelen. Csak oda kell figyelni a megfelelő higiéniára és megfelelő időközönként cserélni kell és akkor nem lesz gond.

2015. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 11 évesen kezdtem tampont használni, már az első alkalommal, ahogy megjött, mert versenyszerűen szinkronúsztam és nem hagyhattam ki edzést. Azóta is használom, a betétet nem tartom biztonságosnak abból a szempontból, hogy nagyon erősen vérzek és átázhat gyorsan. A tampon kényelmesebb. Először minivel kezdtem, majd normál, mostmár super-t használok, mert tényleg erős a vérzés és így elég 5 óránként cserélnem kb. Nemi életet tavaly kezdtem élni, azelőtt sem volt semmi gond a felhelyezéssel, első alkalommal égetett kicsit mert nem csúszott eléggé, de azóta minden oke. Ha higiénikusan, tiszta kézzel helyezed fel és normál időközönként cseréled, akkor nem egészségtelen. Szóval szerintem próbáld ki :)
2015. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. :) Köszi az eddigi válaszokat.
2015. jún. 4. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért egészségtelen, mert a hüvelyben lévő kórokozókat, melyek alapjáraton nem okoznak betegséget segíti elszaporítani. Hiába ügyelsz a higiéniára, mert nem kívülről lehet csak bevinni kórokozót, hanem azok belül is vannak a hüvelyben. A menstruáció alatt a hüvely ph-ja megváltozik, a védelme csökken, a tampon meg kiváló táptalaj.

Én is tampont használok ennek ellenére, de ezt tudni kell azért róla. Ha nem vagy hajlamos gombársa, vagy egyéb fertőzésre, akkor lehet használni, csak gyakran cseréld.

Én az applikátorosra szavazok (pl tampax), mert nagyon könnyű feltenni akkor is, ha már gyengébb a menzesz. Gyengébb napokon én az applikátor nélküli tampont nem is tudom sokszor feltenni, mert nem csúszik és kidörzsöl.

Mindenképpen minivel kezdj és azt cseréld gyakran. A fürdőzést meggondolnám, ha nem tengerbe mentek.

2015. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

"Azért egészségtelen, mert a hüvelyben lévő kórokozókat, melyek alapjáraton nem okoznak betegséget segíti elszaporítani. Hiába ügyelsz a higiéniára, mert nem kívülről lehet csak bevinni kórokozót, hanem azok belül is vannak a hüvelyben."

Ez csak is abban az esetben igaz, ha az illető nem tiszta kézzel helyezi fel a tampont és nem cseréli megfelelő időközönként.

És ha mondjuk valami miatt nincs rendben a hüvelyflórája.

Mert a hüvelyben számos jótékony baktérium van, ami meg segít abban, hogy a problémát okozó kórokozók ne szaporodjanak el.

Szóval nem egészségtelen, csak ha valaki nem megfelelő módon használja, akkor lehet belőle gondja. De ez sem igaz feltétlenül.

2015. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értettél meg utolsó. A hüvely ph-ja menstruáció alatt megváltozik és csökken a védelme! A jótékony flóra mellett meg bizony vannak kórokozók is benne, melek nem kívülről kerülnek föl, hanem eleve benne vannak a hüvelyben.

Ha csökken a savas ph, akkor a döderlein flóra sem működik annyira tökéletesen, ami miatt a menzesz alatt amúgy is hajlamosabb minden nő a fertőzésre.A tamponban pedig el tudnak ezek a kórokozók szaporodni.

Nem én találtam ki, hanem színtiszta biológia. A nőgyógyászodat kérdezd csak meg. Az enyém kimondottan ellenezte a rendszeres tamponhasználatot.

2015. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A hüvely ph-ja menstruáció alatt megváltozik és csökken a védelme! A jótékony flóra mellett meg bizony vannak kórokozók is benne, melek nem kívülről kerülnek föl, hanem eleve benne vannak a hüvelyben. "

Azt meg te kérdezd meg, hogy attól, mert a hüvely ph-ja megváltozik, feltétlenül következik-e belőle, hogy felborul a hüvelyflóra egyensúlya, ami mellett túlszaporodnak olyan kórokozók, amik gondot okozhatnak. És elmondják neked kerek-perec, hogy ez nem feltétlen vagy így, csak egy lehetséges verzió. És ma már ez is orvosolható, ugyanis léteznek olyan tamponok, amik jótékony hüvelybaktériumokat tartalmaznak, így ha valaki olyat használ menzesz alatt, akkor már ez is kiküszöbölhető!

Szóval egyáltalán nem egészségtelen! Csak vannak kockázatai, amik meg nem feltétlenül következnek be és nagy odafigyeléssel konkrétan el is kerülhetők!

2015. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!