Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan 4 hónapja szedem az...

Lassan 4 hónapja szedem az Elizette nevű fogamzásgátló tablettát, azóta előfordultak közti vérzések, de már megszűnt továbbá nagyon erős fejfájás, amivel nem tudok mit kezdeni. Tudnátok esetleg ebben segíteni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 orvoshoz mentem el és mind mást mondott és számomra semmit mondó az egész. Tényleg igaz, hogy minden tabletta egyforma? mert én olvastam, hogy van alacsonyabb hormon tartalmú készítmények. Erről mi a véleményetek?
2015. jún. 3. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Trombózishajlamot vizsgáltak nálad? Ha nem, akkor nagyon sürgősen hagyd abba a gyógyszert és járj utána. Nekem is csak ennyi volt a tünetem, igazából eszembe nem jutott, hogy a fogamzásgátlóhoz lehet köze. Aztán kiderült, hogy eleve nem is szedhettem volna trombózishajlam miatt és örülhetek, hogy nem lett komolyabb bajom. Csak hát az orvosok a szükséges vizsgálatok felét nem szokták elvégezni sok helyen mielőtt felírnak valamit.

Egyébként már mindegyik tabletta alacsony hormontartalmú. A régiek nem, de azokat már nem írják fel sehol.

Egyébként lehet másikkal próbálkozni, meg vannak minipillek, stb. De erről az orvossal kell konzultálnod.

2015. jún. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pontosan most ilyen vizsgálatra akar elküldeni, hogy trombózisra hajlamos vagyok-e. Tényleg ennyire komoly?
2015. jún. 3. 19:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, komoly. Konkrétan belehalhatsz, ha trombózishajlam mellett fogamzásgátlót szedsz, ugyanis a tabletta eleve emeli egészséges embereknél is a trombózis esélyét, ami ha a hajlam is fennáll már elég súlyos kockázatot jelent tüdőembóliára (vérrög a tüdőben), agyvérzésre (vérrög az agyban), szívinfarktusra (vérrög a szívben), mélyvénás trombózisra (bárhol máshol is)...
2015. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!