Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges hogy ez a fogamzásg...

Lehetséges hogy ez a fogamzásgátló másként hat rám mint az eddigiek?

Figyelt kérdés

Valamilyen okból kifolyólag magas a tesztoszteron szintem,amire még az orvosok se jöttek rá teljes pontosággal,de egyébként egészséges vagyok,viszont a magas tesztoszteronnak vannak igen kellemetlen tünetei,pl.szőrösödés,zsíros haj és bőr,kis mellek.Fogamzásgátlót kaptam erre a problémára,meg persze fogamzásgátlás is a cél.Eddig amit szedtem:Dienille,Jangee,Symicia.Ezeknek az összetevői:

-drospireron

-etinilösztradiol

illetve a Dienille-ben dienogeszt található.


Most igaz még csak 1 hete szedem a Cypromixet,amitől mindenki nagyon fél,de eddig ez bizonyult a legjobbnak(le is kopogom gyorsan).Ebben etinilösztradiol van és ciproteron-acetát.

Bár ettől is érzékeny vagyok,a mellem sokat nőtt és érzékeny is,szép lett a bőröm,de idáig még a libidóm teljesen rendben van,gombás se lettem még tőle,és nem vagyok állnadóan rossz kedvű sem.Persze tudom hogy ez az 1 hét még édeskevés.3 havi adagom van,végig akarom szedni,aztán meglátjuk mi lesz...


Aki szedett már többféle gyógyszert,azoktól kérdezném,hogy lehetséges lenne hogy ez másként hat rám,és talán jobban beválik mint az eddigiek,mert mások az összetevői?Ezt jobban bírná a szervezetem?


2015. jún. 1. 09:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindenkire máshogy hat a fogamzásgátló és más összetételű természetesen egyénenként is más hatást vált ki. Nekem pl a Symicia rossz közérzetet, súlynövekedést, libidócsökkenést, pattanásokat, szárazságot és barnázást okozott. Most Nuvaringet használok, egyedül a pattanások vannak meg rossz hatásként, a súlyom nem növekedett, csak a melleim (nekem is kicsik, bár nekem nem hormonprobléma miatt, csak genetika.. :D ).

Ugye a hormonok irányítják a testünket, neked a tesztoszteron okozza, amit okoz, és ezek a hormonok meg kiiktatják a hatását ezek szerint. Nem vagyok orvos, nem tudom a pontos működését, de logikusnak tűnik, hogyha jobban vagy/leszel tőle, akkor így áll a helyzet :D

2015. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!