Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik ezek a csomók a mellemben?

Mik ezek a csomók a mellemben?

Figyelt kérdés
Két napja csomót érzek a melleimben. A jobban nagyobbat és eléggé fáj, mikor megnyomom, a balban nem olyan nagy és az nem is fáj annyira. Mindkét oldalon "arrébb" megy, helyet változtat, mikor fel és le teszem a kezem. Nem jön belőlük semmi, mikor megnyomom a bimbóknál. Rákos nem volt még a családban. 17 éves vagyok. Gyógyszert nem szedek, csak vitamint. A menstruációm eddig mindig időben jött meg, kivétel 2 hónapja. Akkor 1 héttel korábban jött meg, de a háziorvosom azt mondta, ez még belefér. Múlt hónapban már csak 4 nappal előbb jött meg. Most vasárnap kell megjönnie (+/-1,2 nap). Lehetséges, hogy ezért érzem a csomókat? Ilyeneket régebben nem éreztem bár, nem is nagyon figyeltem. Nagyon félek.. Ugye nem daganat? :( Köszönöm előre is a válaszokat!
2015. máj. 27. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Holnap reggel orvos, akkor is, ha ma azt olvasod itt, hogy ne törődj vele.
2015. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges, hogy valami nagy baj van? :(
2015. máj. 27. 16:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak amiatt van, hogy megjön a menzeszed, előtte érezhetsz ilyen kis fájdalmas csomókat, főleg, hogy mindkét melledben érzel ilyet. Ne nyomkodd, ha menzesz után is érzed majd, mutasd meg orvosnak, de nem hiszem, hogy rák lenne, ne félj.
2015. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Akkor, ha 1,5 hét után is érzem, akkor mindenképp elmegyek orvoshoz. Egyébként azt olvastam, hogy, ha daganat van a mellben, az nem fáj. És ezért is nehéz észrevenni. Persze más is lehet.. De nagyon köszönöm!! :)
2015. máj. 27. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem így működik, hogy a daganat nem fáj. Ez függ a daganat típusától is. Jó eséllyel nincsen semmi baj, de ezt csak orvos zárhatja ki vizsgálat után. El kell menni megmutatni. Vannak jóindulatú szövetszaporulatok is, de ennek ellenére valamelyiket ki szokták venni a béke kedvéért. A menstruáció után 1-2 nappal érdemes mellvizsgálatot végezni. Ha akkor is érzed a csomót, akkor tényleg mutasd meg orvosnak.
2015. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Mindenképp megmutatom. Holnap a háziorvosnak, mert iszonyatosan félek és már órák óta sírok e miatt. Ha a menstruáció után se tűnik el, akkor elmegyek a kórházba. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2015. máj. 27. 19:57
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Ne sírj, nincs semmi bajod, teljesen feleslegesen ijesztgetnek. Még ebben a korban ez természetes dolog, majd a ciklusod változásával ez is elmúlik.

A rák soha sem fáj, csak a legvégén.

Mindkét melledben hogy alakulna már ki pont egyszerre daganat?!

Nyugodtan várd meg a mensidet és ha nem változna semmi utána 8 napig, akkor mutasd meg orvosnak.

2015. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne sírj, mert kevés az esély a bajra, de meg kell mutatni dokinak.
2015. máj. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!