Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 évesen mehetek felnőtt...

16 évesen mehetek felnőtt endokrinológushoz?

Figyelt kérdés

Nagyon szőrösödök mindenhol és túlsúlyos is vagyok (164/70). Tavalyelőtt a szőr és az akkori súlyom miatt (163/82) elküldött a háziorvosom gyermekendokrinológushoz, aki annyit mondott higy fogyjak le és megszűnik a szőrösödés. Csakhogy még csak nem is enyhül.:(

Sokan (itt gyakorin is) mondták hogy keressek fel egy másik dokit. Magánorvosra nincs pénzem, így azon gondolkodom hogy elmegyek a felnőtt endokrinológushoz. 16 évesen mehetek már oda? Nagyon zavar a sok szőr, minden nap sírok miatta, tudni akarom hogy tényleg csak azért van mert dagadt vagyok vagy van más ok is a háttérben!:(

16l



2015. máj. 16. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Én még ilyet nem hallottam hogy azért mert túlsúlyos vagy, azért szőrösödj...

Szerintem kezd el diétázni,futtni.

Ha elég kitartó vagy akkor letudsz fogyni.

Addig meg szerintem kapd elő az epillátort míg "szőrösödsz".

2015. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogyj egy kicsit, mert 10 kg ehhez a magassághoz nem elég! Lehet megkavarodott a hormonháztartásod, és azért van! Szerintem elmehetsz felnőtthöz is, de valószínűleg hormontablettát fog felírni, amit ennyi idősen hülyeség beszedni!
2015. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A doki azt mondta hogy a zsír tartalmaz hormonokat, és kihatással van a szőrösödésre.

Epilálok és borotválok ahol tudok, de mindig beleszakad a szőr, nagyon fáj és ronda pöttyös lesz utána. A gyantára szeretnék áttérni, de van ahol el sem érem a szőrt (pl. hátamon, fenekemen) és leszedni sem tudom..

Diétázok és mozgok is, azért vagyok már "csak" 70 kg, a végső célom az 55 lesz majd, de az zavaz nagyon, hogy nem lehet barátom a külsőm miatt, mert azt veszem észre, hogy a fiúkat nem elsősorban a súlyom zavarja, hanem hogy olyan vagyok mint egy medve.:(

2015. máj. 16. 10:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennyire súlyos a helyzet?

Ne borotváld, mert akkor az orvos nem látja, mi is pontosan a szitu.

2015. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó, ennyire durva. Konkrétan nincs olyan terület rajtam a talpamon és a tenyeremen kívül ahol nincs vékonyabb-vastagabb fekete szőr.:(
2015. máj. 16. 10:41
 6/6 anonim ***** válasza:
A dokidnak mondd meg, hogy az apja fszát, meg a makk hetest! A zsír valóban tartalmaz hormont, csak az éppen hogy női hormon. Attól pedig nem szőrösödsz. Nem akarlak elkeseríteni, de azt hiszem, te egy nagyon ritka állapotban (nem betegség) szenvedsz. Időnként előfordul, hogy egyes egyedek visszaütnek az ősökre. Szerintem próbáld szőkíteni a szőrt, úgy kevésbé feltűnő. Javasolnám emellett a nyerskajára való áttérést.
2015. máj. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!