Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Futás után nagyon szokott...

Futás után nagyon szokott fájni a vádlim. Előfordulhat, hogy hajlamos vagyok trombózisra?

Figyelt kérdés
Sziasztok 17 éves lány vagyok, és 1 hete a nőgyógyász írt fel egy alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót (jangee), de ugye ezeket nem szabad szedni, ha valakinek trombózis hajlama van...Mivel lábfájós vagyok, fájni szokott a vádlim is...előfordulhat, hogy hajlamos vagyok rá és inkább ne szedjem be? Mit tanácsoltok? :/
2015. máj. 12. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt felírta, elküldött vérvételre? Ha nem, akkor az orvosod egy érdekes orvos. Ha igen, akkor szedheted. A vádlidat meg lazítsd le előtte is, utána is és a lazítás ne két másodperc legyen.

De egyébként ha bármikor kételkedsz abban, hogy nem a fogamzásgátló okoz ez egy bizonyos tünetet, mindenképp menj vissza az orvoshoz és kérdezz rá, vagy kérj másik fogamzásgátlót.

2015. máj. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy az sem, hogy milyen vérvételre küldött, már ha küldött. Sima laborból soha nem fog kiderülni, hogy trombózishajlamod van-e.


A leggyakoribb genetikai trombózishajlam (Leiden) szűrését az ún. APC rezisztencia vizsgálattal végzik.


Egyébként az is lehet, hogy egyszerűen nem tudsz helyesen futni. Rosszul lépsz, rossz cipőben, betonon.

2015. máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem küldött semmilyen vizsgálatra/vérvételre :/...

Ilyenkor mi a teendő?

2015. máj. 12. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy keresel egy normális orvost, aki rendesen kivizsgál!

És addig lehetőleg nem szedsz semmit.

Remélhetőleg még nem éltél csak a tablettára hagyatkozva (azaz kiegészítő védelem nélkül) nemi életet.

Ha mégis, nem hagyhatod rögtön abba, csak a levél végén.

2015. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nőgyógyászati vizsgálaton voltam...az nem számít?
2015. máj. 12. 19:12
 6/6 anonim ***** válasza:

A trombózishajlamot nem lehet "kukkolással" megállapítani. Vérvétel kell hozzá.


Nem minden helyen a protokoll része. Többnyire csak akkor kérik, ha a családi anamnézisben szerepel trombózis (=felmenőid valamelyikének bármelyik ágon volt).


De a "sima" labornak (májfunkciót nézik) és a rákszűrésnek, és a részletes kikérdezésnek (felmenők, dohányzás, migrén...stb.) kötelezőnek kellene lennie tabletta előtt.

2015. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!