Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz kellene mennem,...

Nőgyógyászhoz kellene mennem, de nincs TB-m. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy novemberben abbahagytam az OKJ-s képzést, utána dec. 1-től febr. 28-ig közmunkás voltam. Onnantól kezdve 45 napig jár a TB, az pedig most telt le múlthéten. Kitöltettek velem egy papírt, hogy jogosult vagyok-e segélyre, mert ha igen, abból vonják majd a TB-t, de még nem értesítettek róla, meg valószínű, hogy nem vagyok jogosult mert nem vagyok 1 éve regisztrált álláskereső. Viszont dokihoz kellene mennem, másik tablettát íratni, mert a mostani nem jó (fájnak tőle a melleim). Gondolom azért nem vizsgál meg, vagy igen? Mert ha csak egy tablettaírás lenne, azért is kell fizetnem? Több helyen olvastam, hogy postáznak majd később egy csekket.. vagy ha kell fizetnem akkor ott helybe szólnak majd vagy nekem kéne megkérdeznem hogy mennyit adjak? Mivel nincs munkám nem állok úgy anyagilag, hogy ne okozzon gondot egy több ezer forintos csekk.. :( Azt hiszem körzeti orvos, szóval nem SZTK-ba mennék és nem is magánrendelőbe. Bocsi, ha hosszú lett, köszi a válaszokat! 18/L

#nőgyógyászat #nincs TB-m
2015. ápr. 20. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha csak pár hét telt el még, akkor nem szoktak ügyet csinálni, lányomnak is volt, hogy lejárt a TB és a doki csak mondta neki, hogy lejárt és hogy majd fizesse be, de írt receptet és meg is vizsgálta, nem kellett fizetnie.
2015. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

5-7 ezerért meg maganrendeloben is vizsgálnak.

Nem igen tudsz mit csinálni, ha nincs TB-d akkor azt rögtön látják rendszerben és a vizsgálatot magadnak kell kifizetni. Esetleg tudsz még várni azzal ami folyamatban van. Mást nem nagyon tehetsz, kifizeted vagy vársz.


El is hagyhatod a bogyót és az óvszer is lehet védekezés.

2015. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A TB-t mindenképpen fizetni kell, ezért az orvosi ellátást nem kell kifizetned. Az orvos ellát, mint rendesen, gyógyszert ír, ha szükséges, mint rendesen. Az elmaradt TB-t az adóhatóság fogja behajtani. Ha nem tudod kifizetni, lehet kérelmezni fizetési könnyítést.
2015. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy most gondolkozom.. Engem vizsgáltak piros szammal és nem kellett fizetnem.

Csekket mondjuk kaptam később minden hónap tb díjáról. Nagy élmény volt. De ez a vizsgalattol fuggetlen.

2015. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor, ha holnap elmegyek dokihoz, akkor ott nem kell majd fizetnem érte?
2015. ápr. 20. 12:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ott helyben fizetned, s a későbbiekben sem a számlát. Számlát egy ideje minden vizsgálatról készítenek, hogy lássa szegény beteg, mennyi sok pénzt költ rá az állam, s örüljön neki. A TB-t kell fizetni viszont.
2015. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen jártam. Kicsit elmosolyodtam, úgy látszik ez egy ilyen nap...

Februárban hagytam abba a sulit, aztán 45 napon túlléptem, elfeledkeztem róla... talán ha egy héttel léptem túl a tb türelmi időt, maximum. Elmentem kérni egy éves támogatást, amíg nem lesz melóm, ne kelljen ezzel görcsölnöm. Ott helyben kaptam papírt, hogy akkor nem én fizetem, plusz levélben is értesítettek efelől. Ma muszáj voltam elmenni nőgyógyászhoz, ahol közölték, hogy piros a tb-m, és így csak pénzért cserébe hajlandóak velem foglalkozni, a vizsgálat pedig 5000-től kezdődik. Nagyon ideges lettem, mert el van rendezve a tb-m, plusz hivatalos levélben értesítenek, hogy egy évig fizetik, de mégsem tudják a tb-met átállítani, ergo nem látnak el, hiába vagyok rá jogosult. Munkanélküliként menj be a munkaügyi központba, kérj papírt TB támogatásra és menj be vele a járási hivatalba. Ott kitöltesz egy papírt és elbírálják, hogy kaphatsz támogatást, vagy sem.

2015. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!