Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem állt még be a...

Miért nem állt még be a menstruáció?

Figyelt kérdés
Lassan 20 éves vagyok és mióta először megjött mindig késett, sosem volt szabályos. Mikor fiatalabb voltam az is előfordult, hogy az egyik hónapban megjött, aztán legközelebb csak egy év múlva... Nagyon nagy a baj ilyenkor? Mit lehet csinálni? A terhessèg kizárva, de megijeszt a gondolat, hogy mi van ha később emiatt nem lehet gyerekem? Ha tudtok segítsetek...

2015. ápr. 14. 06:18
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez esteben menjnel szépen nőgyógyászhoz mert ez nem igazán normális,és majd ő segít.
2015. ápr. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ó, nekem 30 körül állt be.Bár nem éves kihagyással, hanem 32-45 napos ciklusaim voltak, random jelleggel.
2015. ápr. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére ez az éves kihagyás még nagyon az elején volt, amire azt mondták, hogy mèg nagyon fiatal vagyok és nem állhatott mèg be. Azóta eltelt x év és megjön csak mindig késik és például az előző hónap kimaradt. Szinte mindig 2-3 hetet késik, de nem tudom, hogy ennek mennyire kéne így lennie.

Köszönöm a válaszokat.

2015. ápr. 14. 07:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne nőgyógyászhoz menj, hanem endokrinológushoz! A legtöbb nőgyógyász csak felírja a fogamzásgátlót. Ritka az, amelyik utánajár a dolgoknak. Általában hormonzavar van a háttérben, ezért kell az endokrinológus!
2015. ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2015. ápr. 14. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Valójában teljesen normális az is, ha nem áll be egy pontos ciklusba. Nem tudom miért hiszi mindenki, hogy ha nem pontosan 28 napos, akkor már nőgyógyász, endokrinológus, onkológus... A nők felének nem pontos a menstruációja. Nekem is csak akkor állt be, mikor foggátlót kezdtem szedni, túl éltem 10 évet úgy, hogy mindig 3-4 napos differencia volt az előző ciklusomhoz képest, stresszes időszakban késett akár heteket is, vagy ki is maradt. Nincsenek sem hormonális, sem szervi problémáim. Természetesen egy kivizsgálás sosem árt, mert előfordulhat olyan, hogy valami mégis van, de 10ből 10 esetben nem találnak semmit, hormon panel meg szinte mindig negatív. Semmiképpen se ess kétségbe, olyan hülyeségeknek meg végképp ne dőljél be, hogy ez csak abnormális dolog lehet, mert nagyon nem.

Egy orvostanhallgató

2015. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-4 nap differencia nekem is mindig van.
2015. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nem csak 3-4 nap differenciám van, az engem nem is zavarna ha csak annyi lenne. Az sem zavarna, ha csak 1-2 hetet késne az előzőhöz képest, de sajna nem erről van szó. Viszont ma voltam háziorvosnál is, hogy kikérjem a véleményét. Azt mondta, hogy a pajzsmirigyszintem is befolyásolhatja, ami miatt hormonális zavar léphetett fel. (Tavaly voltam a vérképemet ellenőrizni és a TSH szintem az sokkal alacsonyabb mint kéne lennie. Még nem kell gyógyszert szednem rá, viszont félévente ellenőrizni kell. Anyukámnak és a nagymamámnak is pajzsmirigy-alulműködése van, valószínűleg nálam is ez fog kialakulni.)Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. ápr. 14. 22:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy lehet az oka.
2015. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!