Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 10 évesen menzesz?

10 évesen menzesz?

Figyelt kérdés
A lányomnak most jött meg és nem nagyon akarja elfogadni.Miért jött meg neki ilyen hamar??Olyan kislány még.Aki ilyen helyzetbe van az hogy kezeli??

2015. ápr. 12. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ennyi voltam, mikor megjött. Nincs ebben semmi extrém.

Kb. 8-9 éves koromban anyukám felvilágosított erről a témáról, elmondta, hogy ez miért van, mit kell ilyenkor tenni, nyilván úgy, hogy én is megértsem akkoriban és nekem speciel ezzel semmi gondom nem volt.

Talán ez a baj, hogy te magad sem tudod kezelni a helyzetet, te magad sem beszéltél esetleg erről neki, vagy nem megfelelően és ha te nem tudod elfogadni, hogy a kicsi lányod kezd érni testileg is, akkor tőle miért várod el?

2015. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Kicsit korai, de azért nem olyan ritka...
2015. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló.Nem beszéltem vele előtte róla mert még nem gondoltam hogy már megjöhet neki.Mikor megjött elmondtam mindent szépen,meg is értette de 10 évesen ez akkor is korai még neki.
2015. ápr. 12. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez volt a baj akkor.

Hiába 10 évesen még igen, korainak gondolná az ember, de a természet nem ilyen. Azt nem lehet befolyásolni. És vannak, akik korán érnek és vannak, akik nem. Mint említettem, 8-9 éves koromban, lehet inkább 9, anyukám mindent elmondott. Pedig hidd el, ő sem gondolta volna, hogy 10 évesen már menstruálni fogok, de pont azért, mert nem lehet ezt előre tudni, így időben elmagyarázta a dolgokat, így nem ért felkészületlenül.

2015. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 évesen jött meg, várható volt, korán értem. Éppen ezért anyukámmal sokat beszélgettünk a dologról előtte, volt az iskolában is felvilágosító óra, ezért nem ért váratlanul, annak ellenére, hogy lelkileg valóban csak egy kislány voltam. Mondd el neki, hogy ez azt jelenti, hogy egészséges felnőtt nő lehet belőle később, és nyugtasd meg, hogy ez nem a világ vége.
2015. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Osztálytársamnak is 10 évesen jött meg.
2015. ápr. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves anyuka, egyre több kislánynak jön meg ebben a korban, ami igen, elég korai. De ez van. Segíts a lányodnak. Nyugtasd meg. Ez nem játék, ha valami történik..... lényeg hogy nem féljen a mensitől a lányod.
2015. júl. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!