Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák kialakulásának...

Méhnyakrák kialakulásának okai! Hogy is vagy ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kialakulásának okai között találtam a következőket:

,,◦a szexuális partnerek gyakori váltogatása

◦szexuális kapcsolat létesítése olyan férfiakkal, akiknek több szexuális partnerük volt/van, illetve akik korán kezdtek nemi életet

◦szexuális kapcsolat létesítése olyan férfivel, akinek szexuális partnere méhnyakrákos volt."


Ez a férfi(ak) spermiumának a nőbe kerülése miatt? Ha nem kerül a férfi spermiuma a nő hüvelyébe akkor nem jelentenek kockázatot?



2015. ápr. 9. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem véletlenül egy HPV-vel foglalkozó cikkből másoltad?

Mert a HPV hasonlóan terjed, mint a HIV, nem kell hozzá sperma, csak testnedv. Persze egy jó óvszer segít elkerülni.

2015. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a spermium miatt...

A HPV nevű vírus miatt.

2015. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten a spermium miatt, de az is közvetítheti.

Aki monogám, annál elképesztően kisebb az esély a kialakulására. Ami még érdekes, hogy a dohányosok között is sokkal nagyobb az esély a kialakulásra.

2015. ápr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ugyan nem dohányzom, de mostanában poligám lettem...

Tehát mindig használjunk óvszert? Sajnos azzal sokkal rosszabbnak érzem a szexet.

Méh nyakrák elleni oltás még érne valamit, ha pár éve nem vagyok szűz?

L/20

2015. ápr. 10. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!