Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egészségügyi kérdés. Mi bajom...

Egészségügyi kérdés. Mi bajom lehet? Félek.

Figyelt kérdés

Tudom egészésgügyi téma... de ott alig van válaszadó, itt több van.


Szoval 17 éves lány vagyok, még szűz.

És kb 1-1,5 hete érzem, hogy viszketek alul, a hüvely bemenetemnél, de nagyon, és fura kellemetlen szagú folyásom van, és sokszor annyira kidörzsölöm magam a viszketés miatt, hogy csipi a víz is. És kivan pirosodva alul.

Megjött napra pontosan, de kb 3 napig volt meg rendesen utána akadozott.

Jövőhétre kaptam időpontot a nődokinál, de félek:S


2010. febr. 18. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez bizony, lehet, hogy gomba. Vegyél intim törlőkendőt és soha, de soha ne ülj rá idegen wc-re. (combizom)

Ja, és a doki.

2010. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Van egy gombás fertőzésed valószínűleg, amire kapsz majd gyógyszert. Nem kell félni. Semmi olyat nem fog csinálni, amit máskor nem.
2010. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg hüvelygomba. Nem vészes, a megfelelő gyógyszerrel hamar kigyógyulsz belőle.


Gomba mindig van a hüvelyedben, de a szintén ott tanyázó laktobaciklusok féken tartják. Ha ezek a bacilusok kipusztulnak - pl egy antibiotikumos kúra következtében -, akkor elszaporodnak a gombák. Azaz a gombás fertőzéshez nem kell lefeküdnöd senkivel, és ez nem szégyen. A dokitól sem kell félned. :-)


Irrigálj havonta egyszer gyógyszertárban kapható tejsavas irrigáló folyadékkal. Olcsó és hatásos, és visszatelepíti neked a laktobaciklusokat a hüvelybe. Ezek felelősek az egészséges hüvelyflóráért.

2010. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem hüvelygomba,hamarabb nem kaphattál volna időpontot?
2010. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha szűz vagy nem lehetsz terhes, ez kizárva. Valószínűleg vmilyen hüvelyi fertőzésed van.Kapsz majd rá kenőcsöt meg kúpot, nyugi!!

2010. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hüvelygomba lesz...ezt bárhol el lehet kapni sajnos, és kijöhet különböző ételektől is...nyugi, doki kikezeli, ne félj :) jobbulást!
2010. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne félj, nekem is volt ilyen, ráadásul 17 körül jártam és szűz voltam... Elmentem én is nőgyogyóhoz, aki felírt valami fertőzés elleni hüvelykúpot. Nem fájt semmi, nem is csinált semmit, megvizsgált, de csak nézett, nem nyúlt hozzám. Egy fertőzésnél, és egy szűz esetében arra nincs szükség.

Sajna bárhol összeszedheti az ember lánya az ilyet, ne aggódj miatta, pár nap, és elmúlik attól, amit a doki ad.

Fel a fejjel :)

2010. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudom rá ajánlani a Canesten kenőcsöt nekem is hatott pár nap alatt nyoma se volt.De azért majd menj el dokihoz.Jah és vény nélkül kapható.Előtte nekem sem volt sosem.
2010. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

17:01-es vagyok újra:

ha gomba, ahogy a többiek írják, arra a patikában vény nélküli tablettát is vehetsz, amit szintén a hüvelybe kell helyezni (Canesten). De mostmár menj el a dokihoz, ha időpontod van. Viszont az a Canesten jó, többször bevált már nekem, és orvoshoz se kell menni (én gyógyszeres kezelések után kapok gombát).

2010. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a dokinak azért mond , hogy szűz vagy (nem ciki, én 21 évesen mentem és abszolúte nem reagált rá semmit), akkor még figyelmesebben fog megvizsgálni :)
2010. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!