Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Édességtől hüvelygomba?...

Édességtől hüvelygomba? (Candida diéta)

Figyelt kérdés

Mielőtt jönnének az olyan kommentek, hogy te idióta azt csak mástól kaphatod el. Nem barátom. A Candida gomba szénhidráttal táplálkozik és nem kell ahhoz senkivel se együtt legyél vagy uszodába menj, hogy elkapd.

Visszakanyarodva a kérdéshez..ha megeszek egy tábla csokit vagy egy fél zacskó gumicukrot, már másnap úgy kelek fel, hogy gombám van... mennyire normális ez? A probléma pedig ott kezdődik, hogy mivel gyakorlatilag mindennap eszek édességet ezért szinte folyamatosan gombán van már évek óta, szinte az a ritka amikor nincs. Viszont az a furcsa, hogy nekem egyáltalán nem viszket, viszont tutira gomba mert ha hüvelyöblítőzök akkor fehér darabos. Csomószor kikezeltek már de ha megint ettem egy csokit 2 nap múlva újra visszajött és nem ért semmit a gyógyszer. Én már nem megyek többször. Tudom vissza kéne szorítani az édességet de nem bírok Candida diétát tartani. Valakinek volt már hasonló vagy csak én vagyok így megáldva?



2015. márc. 13. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Először is, ahogy írod is, a gomba szereti a cukrot. De a te immunitásod biztosan nagyon rosszul működik, ha úton-útfélen felszedsz valamilyen szemetet. Továbbá pedig az a kérdés, hogy mit teszel ellene, vagy érte?
2015. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
ne aggódj, lehet nekem is az van...kedden rendel csak doki... én is félek a diétától mert nem tudnám betartani :D :D teljes életmód váltás kéne ami nem menne.... :(
2015. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor jöttem rá, hogy volt, amikor elmúlt és egyszercsak észrevettem, hogy már nincs. Semmi cukrozott, semmi tejtermék, semmi csoki, keserű sem. Diöntsd el, mi fontos neked, mennyit ér ez, csak egy hétig nehéz, aztán elfeljted, cukrozatlan aszalt gyümölcsöt, friss gyümölcsöt egyél helyette, jutalmazd magd különlegességgel, kókuszdió, papaya, ananász:-)
2015. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
szia. nekem is pontosan ugyan ez a helyzet szóval nem vagy egyedül! már évek óta újra és újra kijön! egy darabig jártam dokihoz de rájöttem semmi értelme mert csak írta folyamatosan a 5-10 ezer forintig terjedő gyógyszereket... aztán bele untam mostanság tengeri sót és 1dl ectet teszek a fürdő vizembe és kb. 2-3 nap után már könnyebb 1 hét után már nyoma sincs VISZONT!! újra kijön ha valami édességet eszek! grapefruit mag kivonat segít nekem még 10 csepp 2dl vízhez mást én sem tudok én így fogom úgymond pórázon szerintem erre nincs megoldás ha mégis van az valami földöntúli varázslat lehet!! remélem tudtam segíteni..jobbulást
2015. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is próbáltam már a grapefruit magcseppet de nem segít, és ez elég kellemetlen főleg ha párod van... folyton magyarázkodni...

Az a baj, hogy nem tarthatok diétát mert így is nagyon sovány vagyok, ha cukrot sem ehetek és megbolondulok :( de nem értem, hogy hogy jöhet ki ennyitől??

2015. márc. 13. 17:19
 6/10 anonim válasza:
utolsó kommentelő vagyok! igazából nekem is van párom eggyütt élek vele és ő tudja róllam ezeket a dolgokat és ketten próbálunk megoldásokat keresni szó szerint mindent kipróbálok amit csak tudok az orvos meg mennyen a fenébe mert vele csak rosszabodott a helyzet
2015. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos normális. Egyénként nagyon megoszlanak a vélemények a Candida diéta körül. Valaki azt mondja életmód váltás és évekig, de inkább életed végéig száműzz bizonyos dolgokat az életedből. Valaki meg azt mondja ez hülyeség, nem lehet egész életedben elkerülni bizonyos tápanyagokat és igenis, korlátozott mennyiségű szénhidrát bevitel mellett is normálisan kéne működnie a szervezetnek. Lehet nem ártana egy mélyebb kivizsgálás.


A grapefruit mag kivonat nekem is bejött. Nem használt azonnal, sőt... Észre sem vettem, hogy használt. Az tény, hogy kúra szerűen alkalmazva miután kikezelt a dokim (gyógyszer, kúp, kenőcs) sokadszorra is, már nem tért vissza. Hónapok szenvedésétől szabadított meg végre.

2015. márc. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Igen, volt hasonló bajom, évekig folyt belőlem a túrószerű lötty, ha sok szénhidrátot ettem, összeállt "túrógomolyagokká" és vastagon borította belül a "talajt", na, akkor már fájt is. Egyébként nem éreztem, max. viszketett, meg szaga volt és nem múlt el, esetleg a kúptól, kb. egy hétig.

Most túl vagyok a harmadik Candida-diéta héten, nyugi van lent és jól érzem magam. A diéta elején talán rossz lesz, nehéz kibírni, de mástól nem fog elmúlni, sőt, idővel még több nyavalyát kap az ember a nyakába. Ekcémás lettem tőle (azzal már nem lehet mit kezdeni), hullott a hajam, egyszer ment a hasam, egyszer székrekedésem volt, satöbbi. Én is halogattam a diétát, pedig már egy ideje tudtam, mi a bajom, akkor határoztam el magam végre, amikor kinyújtottam a nyelvem a tükörképemre és tiszta fehér volt.:D

2015. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez szép elhatározás, nekem annyi a diétával a bajom, hogy is rettentően sovány vagyok és nem tudok semmitől sem hízni ha meg még kenyeret sem ehetnék meg semmi cukrosat akkor mit eszek? :S
2015. márc. 14. 16:52
 10/10 candidamentesen válasza:
Én a Balatonnál kaptam össze valamit, amit nem kezeltettem ki és a decemberi hajtásban a sok finomított lisztes meg cukros kaják miatt persze amit össze vissza ettem elszaporodott a kis huncut. 1 hónap antibiotikumos kezelés és hüvelyflóra helyreállítás után rendbe jöttem. Persze mondta a doki ha nem akarok állandó vendég lenni nála, akkor csináljam végig a 6 hónapos diétát. A harmadik hónapra már semmi bajom nem volt, de végig csináltam. Azóta nem kívánom a csokit, a gumicukorra rá sem bírok nézni. Találtam tök jó candida diétás édességes recepteket a marcsipan.hu-n amit ma napig eszek annyira megkedveltem. Ha uszodába vagy strandon vagyok, hogy védve legyek kicsit vitagyn c-t szoktam használni, meg teafaolajat.
2015. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!