Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tul eros a figamzasgatlom....

Tul eros a figamzasgatlom. Mit tehetnek? (tobbi lent. ) Hasznos valaszokat leccives.

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek es hat az egeszseg ellatas nem a legfenyesebb. Elmentem gyogyszert kerni, mint normalisan es irattam fogamzasgatlot. A gyogyszer mellet voltak verzeseim nem a megszokott idoben es mar 1 eve szedtem. Elmentem kerni egy masik fajtat es az orvos ahelyett, hogy megvizsgalt volna kinezett a konyvbol egy masikat, na most ezt a vyogyszert is regota szedem es mikor kene lennie valaminek epp hogy csak egy pici. Hiaba mennek vissza a dokihoz ugyan gy konyvbol nezni ki valamit, a recepcios is megmonta barki megtudja csinalni nekem ezt....

2015. márc. 11. 12:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
A spermicid habok illetve sperma ölő hab vagy tabletta az olyan kémiai összetevőket tartalmaz amelyek a sperma "farkait" megsemmisítje így a sperma nem tud mozogni így meg sem termékenyíteni. Ilyen tabletták alapjában veny nélkül kaphatók és a közösülés előtt a tablettát vagy a habot be kell helyezni a hüvelybe. Vannak akik dijafragmával együtt használja hogy a hatékonyság nagyobb legyen de dijafragma nélkül is nagyon jó.
2015. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%
A spermicidek diafragma nélkül nem elég hatékonyak. 1 év alatt kb. 20% a teherbeesés esélye mellettük.
2015. márc. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

9,10:


Komolyan ilyen csökött agyú vagy? A nőgyógyász tudja, hogy melyik tabletta lesz jó neked, nem csak tesztelgetni fog, nem a középkorban vagyunk, jó napot! Ha valaki olyan felelőtlen, hogy sztk-s orvoshoz megy, akkor az meg is érdemli. El kell menni normális magánrendelésre, és ott minden vizsgálat el lesz végezve. Persze ezért fizetni kell, de cserébe minőséget kap az ember, és ha valakinek ennyit nem ér meg az, hogy ne legyen valami elcseszve egy barbár nőgyógyász által, akkor az ne szexeljen, vagy találjon más módszert, amire hajlandó pénzt költeni.

További okoskodásaidnak semmi értelme.

2015. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Csökött agyú vagy te, drága barátom!


Ugyan szerinted miből tudja megállapítani egy orvos, hogy neked személy szerint az XY tabletta esetén jelentkezik-e valamilyen mellékhatás, és ha igen, akkor milyen?

Elárulom: sehonnan. És nem, magánorvos sem tudja. Akkor sem, ha sok-sok ezer forintot fizetsz neki.


Amit az orvos tud csinálni:

1. Megfelelő anamnézis felvételével ki tudja szűrni azokat az állapotokat, amikor egyáltalán nem javallt a tabletta (pl. aurás migrén, megelőző thrombosis). Emellett a ciklus jellemzőiből, a ciklus és menzesz alatti panaszokból meg tudja tippelni azt, hogy ösztrogén vagy gesztagén túlsúlyos tabletta fog nagyobb valószínűséggel beválni. Plusz az egyéb tünetek alapján (mondjuk acnés bőr) előnyben részesíthet bizonyos típusú (a példa esetén pl. antiandrogén) tablettákat.


2. Általános vérkép segítségével meg tudja nézni a májfunkciót, vesefunkciót, vérzsírokat, amiknek tükrében esetleg azt mondhatja, hogy nem javallt a szedés.


3. Speciális vizsgálattal (amit ismétlem, alapos indok nélkül nem támogat az OEP!!) azt tudja megállapítani, hogy van-e fokozott hajlama az illetőnek trombózisra.


Szóval azt, hogy neked az xy tablettától fog-e fájni a fejed, lesz-e pecsételő vérzésed, lecsökken-e a libidód vagy épp hangulatingadozásod lesz-e, azt NEM tudja megmondani.

2015. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat. Asszem egyenlore abbahagyom a gyogyszer szedeset es utana ean nem rdeklodok valami masnak. Egy-ket valaszolo nem ertette, hogy ahol elek a varosban nem eppen a legjobb az orvosi ellatas nemhogy a nogyogyaszok jok legyenek. A varosban hetente egyszer van nogyogyasz es nehez eljutni hozza mivel dolgozom. Itt ahogy hallottam az orvosok ket evet vagy max 4 evet jarnak orvosi karra es meg van a diploma. Totalisan minden bajodra egyetlen fajta gyogyszert tudnak ajanlani. Kicsit idegesito. Szoval mindenkinek koszonom.
2015. márc. 13. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!