Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mensi után elég sokszor...

Mensi után elég sokszor hugyúti fertőzésem van, mitől lehet és milyen teával vagy ülőfürdővel előzhetném meg?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászhoz rendszeresen járok, ő canestent ír ilyenkor, a háziorvos meg ciprumot vagy mit. Háziorvos szerint "rosszul" törlöm ki wc után. Ezzel nem értek egyet 30 év alatt elfelejtettem volna hogyan kell???

Mensikor betétet használok, tampont csak ha sportolok, lactacid törlőkendőt is rendszeresen használok. Egyszerűen nem értem mitől lehet és nem akarok több gyógyszert szedni :(


2010. febr. 14. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Húgyúti fertőzésre Canesten??????


Húgyúti fertőzést baktérium okoz, és antibiotikummal kell kezelni. A canestet ellenben gomba ellen való, és rendszerint hüvelyi fertőzést szoktak vele kezelni.


Ezek után gőzöm sincs, hogy valójában mi lehet a bajod. Az viszont tény, hogy menszesz alatt a betét elősegítheti a húgyutak fertőződését is. Elég közel van ott egyméáshoz minden, a "csatorna" a "játszótérhez", a betét meg akárhogy rögzíted is, mégiscsak mozog mozgás közben.


Nem ismerek minden részletet, pl a tüneteidet, meg hopgy a háziorvos mit írt fel, de a nőgyógyászt biztos, hogy lecserélném a helyedben.

2010. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nos, a betéttől sztem necsodálkozz ha hugyuti fertőzésed lesz. folyamatosan egész menzesz alatt érintkezik a nyílásod a véres (pállott) betéttel.

kitörölni mindig előlről kell. azaz mindig a feneked irányába. sohasem visszafele.

a lactacyd törlőkendő nembiztos h jó választás. nekem a lactacydtól folyamatosan volt vmi bajom, mert baromira nem olyan a PH-ja, mint az egészséges hüvelynek. kidobtam a francba és azóta semmi bajom. áttértem niveára.

2010. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint. A Nivea nekem is bevált, nagyon jó.
2010. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom azóta már más. Pont azért tértem át a betétre mert valami miatt úgy gondolom az most jobb mint a tampon mert nagyon kevés a mensim és a mini is kellemetlen volt le és felhelyezni.

Tünetek: pisilési inger rögtön pisilés után, kis idő elteltével enyhül és amikor telik a hólyag megint erősödik, enyhe fájdalommal is társul.

Niveát nem merem venni, mert a tusfürdőitől és a lotiontól viszketek nagyon.

Annyira elegem van már ebből :(

Valami ülőfürdő segíthet?

2010. febr. 14. 18:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és canesten azért lett, mert mondtam neki h fáj a hasam, megviszgált és rákérdezett hogy van-e gondom pisilésnél. Akkor arra gondoltam hogy a hüvelyből könnyen átkerülhet a hugyutakra az ilyen fertőzés.
2010. febr. 14. 18:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlótól szenvedtem. Mióta volt egy hugyúti fertőzésem, hajlamos kiújulni. DE! Könnyű megelőzni. Pl. nálam idegi alapon is kijön, ezért fokozottan ügyelek arra, hogy nyugodt maradjak még akkor is, ha kijön. Ilyenkor megnyugtatom magamat, iszom min. egy liter kamillateát, lefekszem pihenni, s fél óra múlva kutya bajom. A lényeg az, hogy hitesd el magaddal, hogy nincs baj. Lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem bejött. Remélem, segítettem!


18/L

2010. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!