Hogy szokták kezelni a PCOS-t, ami nem jár együtt inzulinrezisztenciával?
PCOS-t diagnosztizáltak nálam, és gyanakodott az orvos inzulinrezisztenciára is a háttérben. Viszont a cukor- és inzulinrezisztencia eredményeim jók lettek.
Úgy tudom, hogy ha az inzulinrezisztencia okozza a menstruációs és hormonzavarokat, akkor cukor gyógyszerrel szokták kezelni. Viszont így, hogy nem áll fenn az IR, mivel történik a kezelés? Mivel babát szeretnénk, ezért a fogamzásgátló szerek kiesnek.
Egyébként megvannak a tipikus tüneteim, mint hízás, szőrösödés, ciszták.
Kíváncsi lennék, hátha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, esetleg hasonló cipőben jár, mint én.
Köszi a válaszokat!
160g-os szénhidrát diéta, mozgás, metformin tartalmú gyógyszer.
Milyenek lettek a terheléses cukor és inzulineredményeid?
A metformint (és mellette a diétát, sportot) akkor is javasolják, ha nincs kimutatható IR.
Ha nem használ, és gyereket akarsz, akkor meg ovuláció serkentő gyógyszerek (pl. closty), ha az sem hat, akkor inszem, lombik, műtét.
Én nem vagyok orvos, de ha jól értem a 60 perces cukrod 9 lett? Az elég magas... Nekem kicsivel 10 fölött volt és azt mondta az endokrinológus, hogy 7 fölé nem mehet még terheléssel sem. Akinek normálisan működik, annak sikeresen és időben leviszi az inzulin.
A többi inzulint nem tudnád leírni?
Az a baj ezzel, hogy igazából nincs teljesen hivatalos álláspont, hogy mi számít magasnak és mi számít normálisnak.
Az biztos, hogy pl. a 120 percesnél a 120 mIU/l-es inzulin magas. De újabban a szakemberek között olyan nézet terjed, miszerint az éhgyomrinak 5-7 alatt kell lennie, a 120 perces pedig max. 25 lehet. Én pl. az egyik dokitól 37-es értékre simán Metformint kaptam, pedig előtte egy másik doki (szintén endokrinológus) azt mondta, tökéletes az eredményem.
A saját véleményem meg az, hogy a diéta (ami igazából inkább helyes táplálkozást jelent, nem koplalást!) és a sport mindenkinek jót tesz. Szóval igen is érdemes megpróbálni.
Ha önmagában nem használ az, akkor pedig érdemes a Metforint megpróbálni, mert vizsgálatok szerint olyan esetben is segíthet, amikor elvileg nincs kimutatott inzulinrezisztencia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!