Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász csinál (hat) más...

A nőgyógyász csinál (hat) más vizsgálatot is a szokásoson kívül?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy érdekesnek hathat a kérdésem, de arra lennék kíváncsi, hogy nőgyógyász (magán) végez általában más jellegű vizsgálatot is a szokásos hüvelyi, ill. emlővizsgálaton kívül? (Úgy értem, vérnyomásmérés, szív-tüdő hallgatás testsúly mérés stb?) Csak azért érdekel, mert ritkán, de hallani ilyenről, és érdekelne, hogy most akkor mi is az általános egy alapos vizsgálaton, magándokinál. (Még fiatal vagyok, csak most fogok menni hamarosan.) Volt akinek esetleg nagyon alapos vizsgálatot végzett, mindenre kiterjedően?
2015. febr. 18. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam olyan nőgyógyásszal, aki ilyet csinált volna, de szerintem ilyet maximum akkor csinál, ha gyógyszert (fogamzásgátlót) akarsz felíratni. Ahhoz ugyanis kellenek ilyen jellegű vizsgálatok is. De szerintem a legtöbb doki (már aki van annyira felelősségteljes, hogy kivizsgáltasson, és nem csak szó nélkül felír valami bogyót) a háziorvossal csináltatja meg, vagy ad beutalót más szakorvoshoz.
2015. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amit leírtál olyat nem valószinű hogy csinál
2015. febr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász csak a szokásos nőgyógyászati vizsgálatokat végzi el. A többit inkább a háziorvosoddal végeztetsd el!
2015. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem csinál.


Ezekről én is itt 2 külön történetben olvastam,ahol 2 fiatal lány írta le,hogy nekik az első nőgyógyászati vizsgálaton(17 évet írtak)az orvos közölte,hogy amikor legelőször jön a beteg hozzá teljesen meztelenül nézi meg,utána már nem!Meztelenre vetkőzve kellett az orvos elê menniük.


Ha ilyet akar az orvos azonnal hagyd ott!

Mert ez nem normális eljárás!


Sok orvos a melleket sem nézi meg,de ha meg is nézi,ha először alul vizsgál meg,megvárja hogy alul öltöz fel és csak utána kér meg hogy felül vetközz le!

Tehàt meztelen vizsgálat nincs!


Nekem csak kérésre nézi meg a mellem,de az ismerőseimnek is az orvos!


Elsőre próbálj női orvoshoz menni és magán rendelésre ha tudsz.

2015. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy el akarok effélét is végeztetni, nem fontos, csak foglalkoztat, hogy mi is megy valójában, igaz e amiket írnak egyes lapokon. És sose hagynám, amit az előző leírt, olyan módon. Nekem egyébként eszem ágába sem lenne férfihez menni, mindenképp nőhöz és magándokihoz megyek majd!
2015. febr. 18. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Terhesgondozas során méri a dokim a kismamák vérnyomását, súlyát, nézi a vizeletet tesztcsíkkal, illetve nekem.egyszer megmérte a vérnyomásomat, amikor nagyon rosszul voltam nála, szédültem és ájulás közeli állapotban voltam, de amúgy rutin vizsgálat során nem szokta megmerni.
2015. febr. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, nekem pl. csinált magán orvos.

Sőt teljesen meztelenre kellett vetkőznöm, lehajolnom, körbe fordulnom, nyujtott kézzel legugolnom, gerincemet végig tapogatta. Utána viszont már ruhában volt vérnyomás mérés, torkomat is megnézte.

Azt mondta, hogy nála első alkalommal így szokás.

17 éves voltam, nagyon meg voltam lepve, természetesen nem mertem ellent mondani.

2015. febr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magán nőgyógyász nekem is mért már vérnyomást.
2015. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért vérnyomás mérés meg meztelenül hajolgatas távolról sem hasonló szitú!


Akinek meztelenül kellett hajolgatnia,fordulgatnia annak az orvosa kissé beteg!

Ilyen normál orvosnál nincs!


Remélem ott hagytad ezt az orvost!

2015. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!