Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » III-as stádiumú petefészekrákn...

III-as stádiumú petefészekráknál túlélési esélyek?

Figyelt kérdés

Nagynénémnél diagnosztizálták.2010-be volt egy 1 napos nőgyógy műtétje.

Addig is de azóta is járt rendszeresen rákszűrésre.akkor hogy fordulhatott ez elő??mármint hogy ilyen későn vették észre?!

A netes adatokat olvastam.inkább tapasztalatok érdekelnének.kinek volt vagy van ismerősei közt ilyen beteg?mennyit èlt a diagnózis után??

6 kemo van neki kiírva.már műtötték is.áttétes sajnos.

Köszi a választ ha ír valaki


2015. jan. 27. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:

A kérdés megütötte a szemem, bár teljes mértékben nem tudok válaszolni. A rákszűrésnél gondolom méhnyakrákot néztek, így nem feltétlen derülhetett ki a petefészekrák, de sokszor akár hónapok kérdése is lehet, hogy mennyire durvul el a helyzet.

Nekem hozzátartozómnak áttétes rákból nem sikerült felépülne DE ez rengeteg mindentől függ, hol van az áttét, műthető-e, hogy reagál a kezelésekre - nálunk a kemo nem segített, sőt egy idő után rontott a helyzeten, de ez mindenkinél szintén más és más (gondolom erről is olvastál már, van aki meggyógyul tőle van aki nem). Szóval a tapasztalat próbálkozni kell mindenfélével, mi is ezt tettük, bár sajnos elvesztettük a küzdelmet, de soha nem tudni mi az a kezelés, ami az egyiknek beválik a másiknak nem.

Ami nagyon fontos, a táplálkozásra figyeljen oda, cukrot azonnal kiiktatni teljesen, sok rost, zöldség,vitamin!

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2015. jan. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

sajnos, hozzászólni nem nagyon tudok a témához,

de szintén mielőbbi gyógyulást kívánok!!

2015. jan. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azzal, amit a köznyelvben "nőgyógyászati rákszűrésnek" hívnak, az a méhnyakrákot szűri. A méhnyakról vesznek le sejteket egy kis kefével, azt vizsgálják. A petefészek eléggé máshol van, annak a daganatát a méhnyakrászűrés nem mutatja.
2015. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a nagynénéd?
2015. jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem lete megnézve uh-val -.

Sajnos -

2015. jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jav. nem lett -
2015. jan. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

52 éves.igen,nem volt uh sosem.ugyanis a kórházba járt ràkszűrésre.

Én 3x szültem.magándokihoz járok.de ha rákszűrésre megyek akkor mindig van uh is...

2015. jan. 29. 07:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Megvan még a petefészke?

A méhnyakrák szűrés mondjuk nem mond semmit a petefészkeke állapotáról- szóval annak a vizsgálatára nem alkalmas -

2015. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én évente járok rendszeresen méhnyakrák szűrésre és a doki mindig uh-oz is. Most mégis kettő darab férfiökölnyi daganatot talált, pedig egy éve nem volt ott semmi.
2015. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!