Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszürés fáj? Mit csinálnak...

Rákszürés fáj? Mit csinálnak tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig nőgyógyászati rákszűrésen voltam. A mellvizsgálat egyáltalán nem fáj, a méh vizsgálatot ultrahanggal, nyomkodással és kenetvétellel oldották meg. Ez utóbbi sem fájdalmas. A tüdőszűrés sem fáj: beállsz egy gép mögé, "lefotóznak" és kész is vagy. Több rákszűrésben még nem volt részem, azokról nem tudok nyilatkozni.
2010. febr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem fájdalmas a vizsgálat egyáltalán. A nőgyógyász tapintással ellenőrzi a méh, petefészkek állapotát, majd egy hurkapálcika segítségével kenetet vesz a méhszáj felületéről. Nem fájdalmas, esetleg egy picit kellemetlen a "kaparászás". Én minden évben elvégeztetem, ennyit igazán megér az ember egészsége, úgyhogy csak bátran menj el!

Szokták ellenőrzni még tapintással az emlők állapotát is.

2010. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A mnéhnyakrákszűrtés úgy zaljik, hogy egy icipici, vékony, seprűhöz hasonló eszközzel apró mintát vesznek a méhnyak felszínéről. Ez nem fájdalmas. Utána tapasztalhatsz pár csepp vért, de nem sokat, és ezt is csak ritkán. Megéri a vizsgálatot minden évben megcsináltatni, mert ez az a ráktípus, ami viszonylag lassan fejlődik ki, és így évenkénti ellenőrzéssel korai stádiumban felismerhető, majd könnyen kezelhető.
2010. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!