Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik hagyták már abba fogamzás...

Akik hagyták már abba fogamzásgátló szedését, válaszolnátok? FONTOS

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most van a megvonásos vérzés 4. napja és többet nem veszek be fogamzásgátlót. Igaz az, hogy most egy darabig összevissza fogok vérezgetni? És a régi (tabletta nélküli) ciklusom fog lenni vagy ugyanigy ahogy a gyógyszer mellett? Nem akarunk babát, egyéb okok miatt hagyom abba. Köszi ha válaszolsz
2014. dec. 16. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
mikor én abbahagytam, nekem semmi sem volt, megjött, ahogy kellett, és azóta is. 3 évig szedtem.
2014. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!Bár nagyon változó, leírom a saját tapasztalataimat, hiszen ezt kérdezted.


1 hónapja hagytam abban a fogamzásgátlót, melyet 4 évig szedtem. Közvetlen utána rendben megjött, és tartott 4 napig, ahogy szokott. Rá két hétre viszont újból megjött, és 5 napig tartott. Ekkor én elmentem egy teljes kivizsgálásra - én babatervezés miatt hagytam abba a gyógyszert így szerettem volna tudni, hogy mi az oka a köztes vérzésnek. Mire megjött minden leletem eltelt újabb két hét, vagyis a gyógyszer utáni vérzéshez számítva 27 napra ismét megjött. Bár nagyon gyengén. Az orvos mondta, hogy ez teljesen normális. Fogamzásgátló után felléphet ilyen erős ovulációs vérzés is, mert évek óta nem volt peteérésem. És most már be fog állni a normál ciklusom 27-28 naposra.


Viszont rengeteget olvastam a témában, és az a gyakoribb, hogy kimarad, illetve kitolódik a ciklus 30 feletti naposra. Ne aggódj, sajnos a gyógyszer felboríthatja a hormonháztartásodat, adj a szervezetednek 2-3 hónapot, hogy beálljon újra a régi ciklusodra!

2014. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. dec. 17. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!