Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnám a menstruációmat...

Hogyan tudnám a menstruációmat rendszeressé tenni?

Figyelt kérdés
11,5 éves korom óta menstruálok és még mindig nem rendszeres. Laktózérzékeny vagyok, úgyhogy olyan tabletta nem jöhet szóba, amibe van laktóz. Pl: Premens. Tudtok esetleg valami gyógynövényt vagy valami "természetesebb" ajánlani, ami segítene ezen a dolgon? 13/L

2014. dec. 8. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyire rendszertelen?

Egyébként az a pár mg laktóz, ami a tablettákban van, jó eséllyel nem okoz semmi gondot. De barátcserjét tartalmazó szer (mint a Premens) az Agnucaston csepp is, amiben nincs laktóz.

Rendszertelen ciklusra szokták ajánlani még a cickafark teát is.

De azt azért tudni kell, hogy ezeknek a szereknek a hatása nem bizonyított. Tehát hivatalos vizsgálatot nem igen találsz arról, hogy ezek segítenének a rendszertelen cikluson. De pozitív tapasztalatokat lehet olvasni fórumokon.

2014. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és a legfontosabb: Ha esetleg van túlsúlyod, akkor annak leadása is segíthet. Bár nem hiszem, hogy 13 évesen elhízott lennél. Illetve a rendszeres sport (nem megerőltető versenysport, csak valami könnyedebb testmozgás vagy akár a jóga) szintén segíthet.
2014. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát kettő-négy havonta van meg egyszer nagyon erősen, egyszer gyengén. Én elkezdtem szedni a Premenst, de már az a pici laktóz is éreztette a hatását. Nem vagyok túlsúlyos és sportolni is sportolok. Köszönöm a választ!
2014. dec. 9. 07:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még előfordul ez, teljesen természetes. Majd később ve fog éllni.
2014. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!