Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek az antibiotikum...

Mit tehetek az antibiotikum következtében kialakult viszkető, égő, és váladékozó szeméremmel?

Figyelt kérdés
3 hete tüdőgyulladással küzdök és az első antibiotikumtól (aktil duo vagy másnéven augmentin) nem várt menstruációm lett és elkezdődtek a fent említett problémák. Szedek probiotikumot is ahogy az orvos kérte. Újabb hét következett egy másik antibiotikummal amit 2 hete szedek (fromilid uno) volt 3 nap kihagyás amikor kezdtem rendbejönni, a menstruációm a szokásos időtartam után elmúlt, de a többi tünet maradt! Mit tehetek?

2014. dec. 1. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk fogod magad és elmész a nőgyógyászhoz...? Én innen se távdiagnosztikával, se távgyógyítással nem szolgálhatok, de hátha valaki más az oldalról foglalkozik ilyesmivel.

Az antibiotikumoknak sok mellékhatásuk lehet, a gomba felszaporodása kifejezetten gyakori. De lehet bármi más, szimplán felborult a flóra, gyulladás vagy az is lehet, hogy a tüneteidnek semmi köze az antibiotikumhoz, szimplán véletlen az időzítés. Akármi is az, azt orvosnak kell látnia, kenetet vesz, és azután javasolhat kezelést.

2014. dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem hogy az antibiotikum okozhatta e, hanem hogy mit tehetek a tünetek kezelése érdekében, mivel tisztában vagyok vele hogy az antibiotikum mellékhatása és nem valami véletlen egybeesés, mert amikor szüneteltettem a szedését, múltak a tünetek. Azért köszi a válaszodat, a gyógyszertáros kisegített hogy elviselhetőbb legyen a helyzet amíg abba nem hagyom az antibiotikumot.
2014. dec. 2. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárba menj és vegyél hüvelyflóra helyreállítót és Canesten combit. 3 nap alatt elmúlik.

Amógy dicsérd meg az orvosodat, hogy nem figyelmeztetett az antibiotikum melletti normaflór szedésre!

2014. dec. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Látom nem sikerült értelmezned a válaszom. Sokféle mellékhatása lehet. Nem biztos hogy gomba, ha az, akkor sem biztos, hogy olyan fajta és típusú, amit tudsz kezelni a vény nélkül kapható, semmire se jó széles spektrumú szarokkal, amit a patikus kiadhat. Plusz ha véletlenül nem gomba mégse, akkor ronthatsz is a helyzeten. Ha tessék-lássék kezeled canestennel vagy hasonlóval, rezisztencia alakulhat ki és sokkal erősebb kezelés kell majd.

Ezért írtam, hogy menj el orvoshoz (ha nem egyértelmű ez a válasz a mit tehetsz kérdésre), vetess kenetet és annak megfelelően kezeltesd. Mielőbb, mert az ilyen dolgok nem múlnak el maguktól és javulni sem igen szoktak. A megfelelő kezelés után pedig szinte azonnal elmúlnak a tünetek. Hétköznap van, az orvosok rendelnek, ha van dokid, kérj időpontot, ha nincs, akkor ülj be az sztk-ba és ellátnak.

2014. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont a széles spektrum miatt szinte 99% hogy a Canesten segíteni fog!

Hüvely tablettával használd és az is lényeges hogy SEMMIFÉLE kárt nem okoz!

2014. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!