Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakran visszatér a hüvelygomb...

Gyakran visszatér a hüvelygombám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. aug. 15. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Canesten kombi a legelterjedtebb mostanában, még dokihoz sem kell elmenni feliratni.

Gyakran előforduló gombára azt tudom javasolni, hogy kerüld az uszodákat, használj Lactacyd intim mosakodót, fokozottabban ügyelj a higiéniára. Tejsav erősités kéne neked.

2008. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Canesten combit már hazsnáltam augusztus elején kezeltem vele magam,aztán megjött, és most elmúlt és megint előjött.Gyógyszert is szedek 1,5éve (Lindínette20),a páromat is szoktuk kezelni,már 2,5éve csak egymásnak vagyunk,Lactacydot is használok minen nap,persze külsőleg.Tehát minden megvan ésmégis előjön:S
2008. aug. 15. 19:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a háttérben valamilyen rejtőzködő fertőzés? Chlamydia vagy Ureaplasma?
2008. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
nekem abban az időben volt folyamatosan visszatérő hüvelygombám, amit bármivel kezeltem elmúlt és utána érdekes módon megint előjött, amikor a volt páromról kiderült hogy mással is él nemi életet. Amióta elhagytam azóta semmi bajom. Nem akarlak elkeseriteni, ez csak az én személyes tapasztalatom.
2008. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
DE ő nem él seni mással nem életet csak velem van és ez 100%,rejtőzködő betegségről eg nem tudok,doki nem látott semmit,pedig járok rákszűrűsre is.Már egyre jobban gyanakszom a fog.gátlóra.Ha ez lenne a baj,akkor nem szedhetnék vajon semmilyen gyógyszert sem vagy csak azt a fajtát nem? :S
2008. aug. 16. 09:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom tudod e de a fogamzásgátló hajlamosít rá:S Nekem havonta van hüvelygombám, fontolgatom h abbahagyom a gyógyszert, tuti h az hozza ki, vagy váltok másik foggátlóra. Én már nem hiszek semminek, ugyanazt csinálom mint amit te, még grapefruit magcseppet is szedek és mégis:( Párom tudtommal hűséges szóval attól sem lehet, szal nem tudom már:(
2009. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
nekem 6hónapon keresztül jött ki mindig a havibajom előtti héten.Használtam canesten kenőcsöt meg mikogélt de nem használt csak ideiglenesen.2 hónapja kamillázom magam hetente 2-3 alkalommal és úgy néz ki használ nem jött ki azóta.Hüvely öblitöbe tedd bele amegfőzött kammillás vizet és azzal öblítsd ki magad.
2009. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
miután kezelted azzal amit felir az orvos állitolag joghurtos tampon megerösiti a hüvelyflorát és nem fog visszajönni
2009. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nem ártana megnézetned, hogy nem vagy-e cukorbeteg, mert sokszor ez a baj. Nekem is ilyen bajom van, és nem vagyok cukorbeteg, ebbe bele kell sajnos törődnünk, hogy hajlamosak vagyunk rá és kész.. De van pár tippem, amikkel én meg tudom előzni, hogy olyan gyakran kijöjjön: a grapefruitmag-kivonat tényleg hasznos, a Lactacyd is, törülközővel ne érj hozzá, csak papírzsepivel, papírtörlővel, a színes és/vagy illatos wc-papírt kerüld, a kitörlésnél figyelj, hogy hátrafelé történjen, székelés után mosakodj meg odalent, a szűk gatyákat, bugyikat is próbáld kerülni (a mai divat nem kedvez nekünk), bugyinál csak a pamut jó, és a tanga is állítólag ront a helyzeten. A bugyikat nem árt főző fokozaton mosni, vagy mosás után kivasalni (ugyanis a gombák túlélhetik a sima mosást). Figyelj arra, hogy amikor nagyon meleg van, könnyen "bepállhat" odalent a dolog, ezért mindenképp valami szellőset hordj (pl. szoknya), mert a gombák a meleg, nedves helyeket imádják. A strandot meg nem kell kerülnöd, csak a termál vizet, az maga a gombatenyészet, meg a lábmosókba ne lépj bele. Ja és igyekezz nem betegnek lenni, mert ha antibiotikumot kell szedned, tutira kijön. Végül, most kaptam egy termékmintát, ez is hasznosnak bizonyult: Vitagyn C nevű hüvelykrém, belülre kell kenni, és segít helyreállítani a hüvely pH-értékét. Remélem, segítettem!
2010. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!