Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászati magánrendelőbe...

A nőgyógyászati magánrendelőben lehet az orvosnak mikroszkópja amivel azonnal meg tudja nézni a levett kenetből, hogy mi a probléma okozója?

Figyelt kérdés
Elnézést a tudatlanságomért, de még csak kétszer voltam nőgyógyásznál és még sosem vizsgálta meg mikroszkóppal, hogy mi okozza a tüneteket, csak betippelte a gombát. Elsőre be is jött, most viszont nem és ma másik orvoshoz megyek, ennek elég felszerelt magánrendelője van. Szerintetek meg tudja nézni rögtön a mintát, ha kérem, hogy utána már vehessem is ki a megfelelő gyógyszert?

2014. nov. 17. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Az orvos nem vizsgálgatja a keneteket, mert egyrészt ez nem feladta, másrészt meg elöször tenyészetet készítenek belöle, mert csak akkor lehet kideríteni, hogy mi az, ami a problémákat okozza, ez pedig idöbe telik.
2014. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez kell egy alap labor ès nem is úgy megy mint a filmekben hogy egy perc alatt kèsz. Van ahol sürgőssèggel adnak eredmènyt (plusz pènzèrt persze) de mèg ott se azonnal.
2014. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt tenyészteni kell, nincs meg fél óra alatt.
2014. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A gombát tuti nem csak betippelte. A tünetekből simán meg lehet állapítani, hogy gombás vagy bakteriális fertőzése van vkinek, annyira különbözik a kettő. Ha bakteriális a fertőzés, és az elsődleges kezelésre nem javul, akkor szoktak leoltást venni belőle, 3-4 nap mire a laborban megállapítják, hogy konkrétan mi okozza, és akkor kezdenek célzott kezelést.
2014. nov. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is erre gondoltam, de így már biztos vagyok benne!

Azért gondolom, hogy a gombát tippelte, mert nem csinált tenyésztést ezért nem lehet egyértelmű, másfelől pedig már 5 féle gomba elleni gyógyszert próbáltam, ebből kettőt az orvos írt fel és mégsincs semmi javulás.

2014. nov. 17. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Gombára nem kell tenyésztés. Ha valakinek viszket, és darabos, túrószerű folyása van, az gomba. Ezen nincs mit tenyészteni. Van sokféle szer: kúp, krém, tabletta is akár. A partnert is kezelni kell, mert visszafertőz, habár a férfiaknál nagyon ritkán vannak tünetei. Van aki hajlamosabb a gombás fertőzésre, azoknak gyakran előjön. Az intim mosakodók is okozhatják akár, és egyes betegségek, pl. cukorbetegség is. Ha a felírt szerek nem hatnak, próbálkozhatsz candida-diétával is még a kezelés mellett.
2014. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kiderült tegnap az orvosnál, hogy tényleg nem gomba volt, gyulladás van. Vett kenetet és elküldi tenyésztésre. Még egyszer köszönöm a válaszokat, azt meg tudjátok mondani esetleg, hogy mennyi idő szokott lenni mire megjön az eredmény?
2014. nov. 18. 08:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
3-4nap, max 1hét.
2014. nov. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!